18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piękny gest?

Agata Duda odwiedziła ukraińskie dzieci

22.04.2022  17:30
Agata Duda odwiedziła ukraińskie dzieci
Agata Duda odwiedziła ukraińskie dzieci Fot: FOT. MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Agata Duda może niewiele mówi, ale czasem zdarzy jej się zrobić coś łapiącego za serce. Tym razem pierwsza dama odwiedziła ukraińskie dzieci, które musiały uciekać ze swojego kraju ze względu na wojnę.

Agata Duda często milczy, ale swój kalendarz ma wypełniony po brzegi. Znalazła jednak czas na priorytety i odwiedziła ukraińskie dzieci, które musiały uciekać ze swoich domów z uwagi na trwającą w ich ojczyźnie wojnę.

Agata Duda odwiedziła ukraińskie dzieci

Pierwsza dama postanowiła udzielać się charytatywnie. Agata Duda pojechała do RiO EDU Centrum, stworzonego przez Omenę Mensah razem z jej fundacją. Tam matki i dzieci, które uciekły przed wojną toczącą się w Ukrainie do Polski mogą nieco odpocząć. Ośrodek oferuje dzienne wsparcie i edukację dla najmłodszych oraz ich mam. Dzieci są pod opieką pedagogów i animatorów, korzystają z licznych zajęć edukacyjnych i rozwojowych, do tego mają także zapewnione pożywienie. Na miejscu jest dostępna pomoc psychologa i doradcy zawodowego. 

Takie miejsca są wyjątkowo ważne w obliczu wielkich zmian, jakie mimo naszej woli ogarniają świat. Agata Duda zdaje sobie z tego sprawę i postanowiła swoją obecnością ten fakt zaznaczyć. Wszyscy bardzo się cieszyli z wizyty żony prezydenta.

Trudno było powstrzymać łzy na widok dzieci, które straciły swój dotychczasowy świat. Agata Duda jednak z uśmiechem podeszła do najmłodszych i ich matek, a to z pewnością dodało wszystkim odwagi do walki o lepszą przyszłość.

Doceniacie gest pierwszej damy?