18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tego jeszcze nie grali

Szok i niedowierzanie. Agata Duda otworzyła usta. Ona UMIE MÓWIĆ!

Emilia Waszczuk
23.09.2019  14:36
Szok i niedowierzanie. Agata Duda otworzyła usta. Ona UMIE MÓWIĆ!
Szok i niedowierzanie. Agata Duda otworzyła usta. Ona UMIE MÓWIĆ! Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Koniec docinek, Agata Duda jednak mówi. Udowodniła to w USA, gdzie, ku zaskoczeniu świata, a zwłaszcza Polaków, wydobyła z siebie głos. Czemu nie potrafi tak w Polsce?

Kto słyszał kiedyś, jak Agata Duda mówi? Pewnie nieliczni, bo pierwsza dama jak ognia unika wydawania z siebie dźwięków. Odkąd jej mąż Andrzej objął prezydenturę, była nauczycielka nie wydaje z siebie głosu - mimo licznych nadziei - od protestujących kobiet, po protestujących belfrów - nigdy nie odniosła się do żadnego, ważnego wydarzenia czy problemu w kraju.

Agata Duda jednak mówi

Mija kilka lat, a pani Agata w końcu nabrała odwagi. Pojechała z małżonkiem do USA i tam publicznie nie tylko otworzyła usta, ale wręcz przemówiła. Wow!

Dziękuję państwu za codzienne, niezwykłe zaangażowanie w nauczanie języka polskiego, polskiej historii, geografii, ale także kultywowanie polskiej kultury i tradycji

- powiedziała, zwracając się do nauczycieli edukujących dzieci z historii i języka polskiego. Polskim belfrom, w Polsce, dziękować nie umiała, mimo że sama jest przecież do niedawna wykonywała ten zawód.

Pani Agata podziękowała przy okazji za ciepłe przyjęcie i pochwaliła miłą atmosferę wizyty. A my jesteśmy z niej dumni i jednocześnie pełni nadziei. Może się rozkręci i teraz podobne rzeczy będzie robiła też w Polsce?

Czytaj także
Przeczytaj więcej