18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Wielka BIEDA"

Kwaśniewski ZGASIŁ współczesną władzę

19.12.2021  21:10
Aleksander Kwaśniewski mocno zgasił obecny rząd.
Aleksander Kwaśniewski mocno zgasił obecny rząd. Fot: Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski do tej pory pozostaje ulubionym prezydentem Polaków. Polityk postanowił wypowiedzieć się na temat współczesnej władzy i mocno ją zgasił. PiS-owi pójdzie w pięty?

Aleksander Kwaśniewski wycofał się z wielkiej polityki, ale wciąż pozostaje jej bacznym obserwatorem. Były prezydent Polski postanowił skomentować to, jak radzi sobie obecna władza. Nie miał dla niej miłych słów.

Aleksander Kwaśniewski nie ma najmniejszych złudzeń co do sytuacji ekonomicznej w Polsce. Były prezydent mówi o tym jasno i dosadnie, a PiS z pewnością wścieknie się, gdy to usłyszy.

Aleksander Kwaśniewski ZGASIŁ obecny rząd

W rozmowie z Wirtualną Polską Aleksander Kwaśniewski bardzo dosadnie ocenił sytuację polskich emerytów, których trudnej sytuacji materialnej nie poprawi nawet gigantyczna waloryzacja rent i emerytur czy dodatków dla seniorów.

Ostatnio słyszałem polityka obozu władzy, który z dumą ogłosił, że 90 proc. emerytów nie będzie płaciło podatków, bo nie zarabia 2,5 tys. zł. No to oznacza, że mamy w Polsce wielką biedę. Bo to nie są emerytury, to są bieda-emerytury

- powiedział bardzo ostro Aleksander Kwaśniewski. Tak samo źle ocenia walkę obecnego rządu z pandemią koronawirusa, która ciągle coraz mocniej się w kraju rozprzestrzenia.

"Rząd nawet tę straszną pandemię upolitycznił. Dominuje głos pijarowców i polityków, a nie ekspertów, lekarzy i epidemiologów. Rządzi polityka, a nie twarde, naukowe fakty. Zamiast trzymać się żelaznych zasad, miotamy się od ściany do ściany. Zaczynamy od zamykania lasów przy marginalnej liczbie zakażeń, kończymy na całkowicie swobodnym podejściu w tragicznym momencie IV fali. Okazywanie certyfikatów covidowych w miejscach publicznych powinno być absolutnym obowiązkiem. Minimum. Uważam, że powinien zostać wprowadzony powszechny obowiązek szczepień. W imię odpowiedzialności za państwo" - powiedział stanowczo Kwaśniewski.

Rząd boi się antyszczepionkowców, którzy stanowią dużą część wyborców PiS. Rząd jedynie tworzy jakieś przepisy, które mają sprawiać wrażenie, że władza coś robi. Działaniami rządu kierują badania. PiS bada wszystko z socjologiczną wręcz obsesją. I widocznie tak im to z badań wychodzi: nie narażać się antyszczepionkowcom

- podsumowuje były prezydent. Trudno odmówić trafności osądu Kwaśniewskiemu.

Zobacz także
Czytaj także