18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

oj to chyba zabolało

Kwaśniewski atakuje. Kaczyński i Schetyna muszą być wściekli

Emilia Waszczuk
19.09.2019  11:05
Kwaśniewski atakuje. Kaczyński i Schetyna muszą być wściekli
Kwaśniewski atakuje. Kaczyński i Schetyna muszą być wściekli Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, coraz mocniej angażuje się w politykę. Oczywiście wspiera swoje dawne ugrupowanie, dziś w koalicji Lewica. Przy okazji krytykuje poczynania PiS, PO i ich liderów.

W środę wieczorem wieloletni prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, pojawił się w "Kropce nad i" Moniki Olejnik. To właśnie tam nie szczędził słów Jarosławowi Kaczyńskiemu, nazywając go zatwardziałym, starym kawalerem, który w pewnych kwestiach powinien raczej milczeć, niż wypowiadać swoje zaściankowe opinie.

O co poszło? O niedawne słowa prezesa PiS o rodzinie. Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński, ku oburzeniu wielu Polaków, oznajmił, że jedyna prawdziwa rodzina to ta, gdzie jest kobieta, jej stały partner i dzieci. Zapomniał przy tym i o sobie, i o swojej bratanicy, i całym gro kolegów z partii, którzy powyższych kryteriów nijak nie spełniają...

Kuriozalne jest to, że takie definicje rodziny wygłasza zatwardziały stary kawaler. Rodziny mają różne modele. Żyjemy w takich czasach gdzie mamy różny typ rodzin. Myślę, że ze strony państwa powinno być zrozumienie dla takiej różnorodności i udzielenie pomocy każdej z nich

- powiedział w TVN Aleksander Kwaśniewski.

Prezydent odniósł się też do słów Kaczyńskiego o tym, że w Polsce są jedynie katolicy, a cała reszta, to nie wyznający żadnych wartości, niemoralni nihiliści.

Według definicji prezesa jestem nihilistą, który 40 lat jest w jednym związku małżeńskim

- kpił w TVN.

Kwaśniewski rządy PiS nazwał "polityczną korupcją". Nie podoba mu się, że politycy nadużywają władzy i przy okazji każdych kolejnych wyborów, bez opamiętania obiecują i rozdają obywatelom pieniądze.

Raz, że to jest polityczna korupcja, a z drugiej strony, jeżeli ta władza nie ma hamulców, czyli z dowolnych funduszy możemy rozdawać prezenty, bo zbliża się kampania wyborcza, to któregoś dnia może się okazać, że te prezenty są dużo bardziej kosztowne dla każdego z nas - powiedział. - Okaże się, że z naszych podatków będziemy finansować umacnianie władzy pisowskiej po to, żeby - jak sami oni mówią - rządzili 12 lat a może 16 lat - dodał.

Schetyna już się nie uśmiechnie

Aleksander Kwaśniewski odbył też rozmowę z "Super Expressem". Tam obstawiał wyniki najbliższych wyborów, a także zaatakował lidera PO, Grzegorza Schetynę. Stwierdził, że zmiana lidera na Małgorzatę Kidawę-Błońską była najpewniej strzałem w dziesiątkę. Czemu? Bo powszechnie wiadomo, że Schetyny nikt nie lubi i tylko szkodził opozycji.

Czy była to dobra decyzja, zobaczymy po wyniku, ale wszystko idzie w kierunku ocieplenia wizerunku PO, zdjęcia tematu niepopularności lidera, bo to ciążyło Platformie

- powiedział.