18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus zaatakował

Aleksander Kwaśniewski ma COVID-19. Ciężko przechodzi chorobę

18.02.2021  11:36
Aleksander kwaśniewski ma COVID-19
Aleksander kwaśniewski ma COVID-19 Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Ciężki czas przeżywają Aleksander Kwaśniewski i jego żona Jolanta. Była "pierwsza para" zakaziła się koronawirusem. Teraz prezydent zdradził, w jakim są stanie.

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, uważany przez wielu za najlepszego włodarza w najnowszej historii kraju, zakaził się koronawirusem. SARS-COV-2 dopadł też jego małżonkę Jolantę Kwaśniewską. Jak radzą sobie z chorobą?

Niestety nie jest łatwo ani dobrze. Aleksander Kwaśniewski przyznał, że COVID-19 przechodzą dość ciężko, są wykończeni, nie mogą normalnie funkcjonować. Zdaje się, że koronawirus nie oszczędza byłej "pierwszej pary".

Aleksander Kwaśniewski źle przechodzi COVID-19

Prezydent Kwaśniewski został zapytany o stan zdrowia przez dziennikarzy "Super Expressu". Wyjawił, że choć powoli udaje się mu pokonać COVID-19, to choroba strasznie go męczy.

Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami - przyznał.

Zapewnił, że jest już lepiej, bo na szczęście zniknęła gorączka, ciągle jednak z żoną mają straszny kaszel, który "nie pozwala normalnie funkcjonować".

Już wcześniej o chorobie wspominała Jolanta Kwaśniewska. Była pierwsza dama przyznała, że ani ona, ani jej mąż początkowo nie podejrzewali u siebie zakażenia koronawirusem - byli pewni, że to tylko niegroźne przeziębienie.

Do momentu, gdy nie przyszły dreszcze i gorączka, ja uważałam, że po prostu się przeziębiłam. Dopiero potem temperatura strasznie wzrosła i jednocześnie poczułam niemożliwe osłabienie

- wyznała Jolanta Kwaśniewska.

Czytaj także