18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesne, ale prawdziwe?

Kwaśniewski zdradza prawdę o Covid-19. Trzecia fala winą Polaków?

23.03.2021  08:05
Aleksander Kwaśniewski o Covid-19
Aleksander Kwaśniewski o Covid-19 Fot: Piotr Molecki/East News

Aleksander Kwaśniewski jest jednym z ozdrowieńców z Covid-19, któremu choroba mocno dała w kość. Były prezydent bardzo ciężko przeszedł zakażenie, podobnie, jak jego żona. Teraz zdradzają oni prawdę o przebiegu choroby i odnoszą się do przyczyn ataku trzeciej fali w Polsce.

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, uważany przez wielu za najlepszą głowę państwa w najnowszej historii kraju, zakaził się koronawirusem. SARS-COV-2 dopadł też jego małżonkę Jolantę Kwaśniewską. 

Niestety, zarówno Kwaśniewski, jak i jego żona bardzo ciężko przechodzili zakażenie koronawirusem. Jolanta Kwaśniewska, którą Polacy wciąż uwielbiają, potrzebuje nawet rehabilitacji, by w końcu dojść do siebie po chorobie.

Aleksander Kwaśniewski źle wspomina COVID-19

Prezydent Kwaśniewski został zapytany swego czasu o stan zdrowia przez dziennikarzy "Super Expressu". Wyjawił, że choć powoli udawało się mu pokonać COVID-19, to choroba strasznie go męczyła.

Ciężko jest, bo to długotrwałe choróbsko. Jesteśmy świadomi, że skutki tej choroby będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Ale myślimy, że najgorsze już za nami

 - przyznał.

Zapewniał wtedy, że jest już lepiej, bo na szczęście zniknęła gorączka, ciągle jednak z żoną mieli straszny kaszel, który "nie pozwala normalnie funkcjonować". Już dłuższy czas po chorobie, były prezydent z dystansu opisuje to, co przeszedł i odnosi się przy okazji do trzeciej fali, która od jakiegoś czasu trzyma Polaków w kleszczach.

Na szczęście już nam lepiej, wyszliśmy z tego, choć kondycja jeszcze nie taka sama jak przed chorobą

- mówi były prezydent w rozmowie z "Super Expressem".

Jednocześnie Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że gdyby miał możliwość, zaszczepiłby się kontrowersyjną szczepionką firmy AstraZeneca, gdyż ufa w tej kwestii lekarzom i specjalistom, którzy wciąż zapewniają o bezpieczeństwie specyfiku.

Ta choroba jest jak podstępny wróg, który może zaatakować każdego i w każdych okolicznościach. Polakom się wydaje, że wszystko, co najgorsze, na pewno nie spotka akurat ich. Ale nie mamy najmniejszego pojęcia, w którym momencie nieszczęście może trafić nas

- podkreślała niedawno Jolanta Kwaśniewska, cytowana przez "Super Express"

Niestety, musimy pamiętać o słowach byłej pierwszej damy i zaakceptować, że teraz wszyscy jesteśmy narażeni na Covid-19 w równym stopniu. Tylko znaczna ostrożność może nas uchronić przed najgorszym.

Czytaj także