18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mroczny rycerz

Andrzej Duda NOCĄ zabrał głos w ważnej sprawie

07.01.2021  13:58
Andrzej Duda o zamieszkach w USA
Andrzej Duda o zamieszkach w USA Fot: Karol Makurat/REPORTER

Andrzej Duda w środku nocy postanowił zabrać głos na temat zamieszek w USA. Tak ważna wypowiedź prezydenta, pod osłoną księżycowego światła wywołała pewne kontrowersje.

Zamieszki w USA przeraziły cały świat. Zwolennicy Donalda Trumpa, niezadowoleni z wyniku wyborów prezydenckich - wdarli się brutalnie do Kapitolu. W wyniku tych przepychanek kilka osób straciło życie.

Nic więc dziwnego, że momentalnie pojawiła się reakcja ze strony przywódców europejskich państw. Wśród komentatorów amerykańskiego kryzysu demokracji znalazł się nasz prezydent Andrzej Duda, któremu również tuż po wyborach w kraju wiele się zarzucało.

Andrzej Duda zabiera głos pod osłoną nocy

Andrzej Duda postanowił zabrać głos... w środku nocy. Za pomocą swojego Twittera wyraził myśli, które chodziły mu po głowie. O ile większość polityków komentowała wydarzenia w tonie: "nie ma na to naszej zgody", o tyle prezydent Polski wyraził nieco inne zdanie.

Wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, które są państwem demokratycznym i praworządnym. Władza zależy od woli wyborców, a nad bezpieczeństwem państwa i obywateli czuwają powołane do tego służby. Polska wierzy w siłę amerykańskiej demokracji 

- napisał Andrzej Duda.

Wiele osób w komentarzach zwróciło uwagę na zachowawczy ton prezydenta, który wcześniej był wyjątkowo dumny z polsko-amerykańskiej przyjaźni za czasów prezydentury Donalda Trumpa. Do tego pora zamieszczenia wpisu również działała na jego niekorzyść.

Myślicie, że podejmie w tej sprawie jeszcze jakieś kroki?