18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ładne oświadczenie

Andrzej Duda OPŁYWA W LUKSUSY. Oto majątek prezydenta

04.07.2022  21:30
Zabójczy majątek Andrzeja Dudy
Zabójczy majątek Andrzeja Dudy Fot: Piotr Molecki/East News

Prezydent Andrzej Duda nie może narzekać na biedę. Okazuje się, że opływa w naprawdę pokaźne luksusy, a jego stan posiadania gody jest pozazdroszczenia.

Andrzej Duda jest stale obecny w życiu Polaków, ale o jego prywatnych sprawach na dobrą sprawę niewiele wiadomo. Teraz głowa naszego Państwa przedstawiła swój stan majątkowy i trzeba przyznać, że jest on godny pozazdroszczenia.

Para prezydencka potrafi zadbać o siebie i... swój majątek. W ich posiadaniu jest willa, która rozmachem przypomina raczej fort Duda niż zwykły dom. Gigant mieści się w Krakowie i to on jest największym majątkowym osiągnięciem Dudów.

Zabójczy majątek Andrzeja Dudy

Najwyraźniej Andrzej Duda podzielił sobie krajową przestrzeń na dwie strefy - Warszawa jest od pracy, a Kraków od odpoczynku. Willę w Krakowie nabył on w roku 2018. Dudowie mają do dyspozycji 150 metrów kwadratowych - co jest marzeniem większości ich rodaków, żyjących często na 5-ciokrotnie mniejszych powierzchniach. Po to, żeby nikt obcy lub niebezpieczny nie zbliżył się do posesji - wokół domu zamontowane są kamery, które łącznie kosztowały około 70 tysięcy złotych. W czasach inflacji jest to zawrotna kwota. Willa ma bardzo wysoki standard i leży w cichej dzielnicy Krakowa, dlatego jej cena była wysoka. 

Jak wynika z oświadczenia majątkowego 2021 Andrzej Duda ma około 30 tys. zł oraz około 100 euro na rachunkach bankowych, a także Andrzej Duda ma 446 akcji spółki Skotan, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych o wartości ok. 60 tys. zł oraz ok. 29 tys. zł zgormadzonych w III filarze. Andrzej Duda oficjalnie nie posiada domu, ale ma mieszkanie spółdzielcze jako współwłasność małżeńska o powierzchni 79,4 m kw oraz niezabudowaną działkę o powierzchni 325 m kw majątek odrębny i lokal mieszkalny o powierzchni 132 m kw. z garażem o powierzchni 19 m kw. (także współwłasność małżeńska). Prezydent nie posiada samochodu.

Jeśli chodzi o zobowiązania pieniężne to Duda wpisał rachunek karty kredytowej na kwotę do limitu 20 tys. zł oraz kredyt hipoteczny na 497 tys. zł na zakup mieszkania (majątek wspólny małżeński). W oświadczeniu majątkowym pojawiła się także informacja dotycząca uposażenia prezydenckiego w roku 2021, które wyniosło 281 991,43 zł jako dochód brutto.  

Narzekać Dudowie zdecydowanie nie powinni!