18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabolało?

Duda WYGWIZDANY przez tłum. "Masz pan krew na rękach"

01.10.2020  16:58
Andrzej Duda wygwizdany pod UW
Andrzej Duda wygwizdany pod UW Fot: Beata Zawadzka/East News

Andrzej Duda zmierzał na inaugurację roku akademickiego na UW, kiedy został wygwizdany. Zgromadzony tam Studencki Komitet Antydaszystowski (SKA) nie miał litości dla głowy państwa. Padały wyjątkowo mocne słowa.

Andrzej Duda podczas swojej kampanii prezydenckiej zachowywał się dość mocno panicznie. Prezydent utrzymał się u władzy, ale pamięć o jego niechlubnych słowach (np. na temat "ideologii LGBT") oraz wejście do rządu Przemysława Czarnka o równie kontrowersyjnych poglądach - rozjuszyło młody, świadomy tłum.

Kiedy dziś Andrzej Duda zmierzał w stronę Uniwersytetu Warszawskiego (UW) by wygłosić mowę na inauguracji roku akademickiego - został wygwizdany przez zgromadzonych pod główną bramą działaczy Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego (SKA).

Andrzej Duda wygwizdany pod UW

Wcześnie zwrócili się oni do rektora UW o "jednoznaczne potępienie szerzonej przez Andrzeja Dudę nienawiści". Kiedy prezydent i tak przybył na uczelnię, zastał studencki protest w gotowości do wygłoszenia swojego zdania.

Młodzi ludzie trzymali w rękach transparenty, takie jak: "Niech mury queerfobii runą", "Nie dla ONR w Ministerstwie Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Czarnek = ONR", "Duda, masz pan krew na rękach". 

W sieci można obejrzeć niejedno wideo, które zarejestrowało moment wygwizdania Andrzeja Dudy przez zawiedzionych i zdenerwowanych studentów uniwersytetu. Poniżej prezentujemy jedno z nich.

Protestujemy przeciwko homofobii na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej uczelni studiują także osoby LGBT. Jest to nieakceptowalne, by polityk, który robi kampanię opartą na nienawiści, wkroczył sobie tak po prostu do naszej instytucji akademickiej i jeszcze wygłaszał przemówienie

- mówił Michał Goworowski, jeden z członków SKA.

Z całą pewnością nie był to taki początek roku Akademickiego, jakiego Andrzej Duda by sobie życzył. Być może jego córka, która ma mu doradzać w sprawach społecznych - jakkolwiek tę sprawę skomentuje.

Czytaj także