18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

DługoPiS w dłoń

Andrzej Duda ZNÓW PODPISAŁ!

04.12.2020  11:34
Andrzej Duda, handel 6 grudnia
Andrzej Duda, handel 6 grudnia Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda zasłynął z podpisywania wielu ustaw i nowelizacji. W okresie przedświątecznym nie zawiódł Polaków i ponownie chwycił za długopis. Tym razem jego decyzja będzie miała odbicie w polskim handlu. 

Andrzej Duda zdecydował - Polacy będą mogli zrobić zakupy w niedzielę 6 grudnia. W Mikołajki sklepy będą otwarte - co pomoże nam nie tylko przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, ale również ułatwi tygodniową logistykę.

Prezydent (swoim zwyczajem) podpisał ustawę o niedzieli handlowej 6 grudnia 2020 roku. Decyzja ta jest swego rodzaju ukłonem w stronę organizacji branżowych, zrzeszających sprzedawców i sieci handlowych, które postulowały, by wszystkie niedziele w grudniu były handlowe. Nie jest to co prawda pełne spełnienie oczekiwań, ale coś na kształt kompromisu między wizjami PiS a przedsiębiorców.

Andrzej Duda znów PODPISAŁ!

W Mikołajki otwarte będą sklepy spożywcze, te z artykułami RTV AGD, odzieżowe i z butami. Możemy więc śmiało iść na bardzo duże zakupy właśnie tego dnia. Dodatkowa niedziela handlowa ma również szansę podnieść nieco gospodarkę, która przez pandemię koronawirusa znajduje się w bardzo złej sytuacji. Zaraza jest z resztą integralną częścią decyzji prezydenta - ona również była brana pod uwagę przy rozpatrywaniu takiej zmiany.

Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r.

- wyjaśniono w uzasadnieniu nowelizacji.

Ciekawe, na jakie zmiany PiS zdecyduje się jeszcze w okresie przedświątecznym? Nie możemy się już doczekać prawnych atrakcji, które zostaną nam przez rządzących z całą pewnością zapewnione.

Czytaj także