18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowa ustawa

Andrzej Duda ZNOWU PODPISAŁ. Wielkie zmiany dla Polaków

04.06.2021  14:41
Andrzej Duda podpisał ustawę
Andrzej Duda podpisał ustawę Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Andrzej Duda znowu podpisał kolejną ustawę, która znacznie zmieni życie Polaków. Tym razem chodzi o zmiany w obrębie odczytów energii elektrycznej. Mało kto wie, co nas teraz czeka - po prezydenckich zmianach.

Andrzej Duda często podpisuje nowe ustawy, co jest już jego cechą charakterystyczną w oczach rodaków. Aktualnie za jego sprawą zbliżają się ogromne zmiany w zakresie odczytywania informacji o zużyciu energii przez polskie rodziny. Jak się okazuje, już wkrótce odczyty będą prowadzone zdalnie.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która pozwala na instalowanie tzw. inteligentnych liczników i stworzenie centralnego systemu informacji. W nowelizacji znalazł się także harmonogram montażu liczników umożliwiających zdalny odczyt. Do 2023 roku inteligentne liczniki ma posiadać co najmniej 15 proc. odbiorców danego operatora.

Andrzej Duda znów podpisał!

Nadchodzi więc w tym względzie najprawdziwsza rewolucja. W 2025 roku odsetek takich nowoczesnych liczników ma wzrosnąć do 35 proc., a na koniec 2027 roku - do 65 proc. Rok później aż 80 proc. odbiorców ma posiadać liczniki zdalne. Koniec z wizytami kontrolerów w domach.

Dane z liczników o pobranej z sieci i oddanej do niej energii będą sumowane w okresach 15 minut. Tym samym na mocy podpisanej przez Andrzeja Dudę ustawy ma zostać utworzony Centralny System Informacji Rynku Energii. Operatorem tego podmiotu ma być spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Podstawą do rozliczeń stawki sieciowej ma być wyłącznie różnica pomiędzy ilością energii elektrycznej pobranej przez magazyn energii elektrycznej i energii ponownie wprowadzonej do sieci z tego magazynu, co określa się jako stratę w procesie magazynowania energii elektrycznej

- podkreśla opisujący sprawę portal money.pl.

Jesteście gotowi mentalnie na takie zmiany?

Czytaj także
Przeczytaj więcej