18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Należy się?

Andrzej Duda będzie się pławił w luksusach. Może się zakręcić w głowie

13.07.2020  14:14
Andrzej Duda będzie się pławił w luksusach. Może się zakręcić w głowie
Andrzej Duda będzie się pławił w luksusach. Może się zakręcić w głowie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda będzie się teraz pławił w luksusach, tak samo, jak miał okazję robić to przez minione pięć lat. Na prezydenta czekają przywileje, które mogą zawrócić w głowie. 

Andrzej Duda może zacząć już świętować swoje zwycięstwo. Chociaż jeszcze wczoraj wyniki exit poll nie wskazywały zwycięzcy - dziś rośnie poparcie prezydenta walczącego o reelekcję.

Kiedy już oficjalnie Duda ponownie zostanie prezydentem Polski, będzie mógł liczyć na luksusy niedostępne dla zwykłego obywatela. Od rzeczy, przysługujących głowie państwa, mogą się ugiąć nogi.

Andrzej Duda i luksusy

Prezydent miesięcznie dostaje 20 tys. złotych pensji. Poza tym, po zakończeniu urzędowania, dożywotnio przysługuje mu emerytura w wysokości 9,2 tys. złotych brutto. Dodatkowo otrzymuje pieniądze na prowadzenie biura, w wysokości 12 tys. złotych miesięcznie.

Inne nieosiągalne dla zwykłych obywateli rzeczy, które prezydent ma zapewnione od ręki, to: opieka medyczna, pełne wyżywienie, stroje na oficjalne wydarzenia, całodobowa opieka SOP.

Prezydent dysponuje również wspaniałymi rezydencjami. Nie tylko do jego dyspozycji pozostaje Pałac Prezydencki i Belweder, ale również pięć innych domostw poza Warszawą. Przywileje prezydenckie rozszerzają się również na jego rodzinę. Jej członkom także przysługuje ochrona SOP i świadczenia zdrowotne.

Należy się?