18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie płacz Andrzej

Andrzej Duda będzie smutny. Najgorszy od lat sondaż

Bartłomiej Ciepielewski
25.11.2020  20:10
Smutny Andrzej Duda
Smutny Andrzej Duda Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezydent Polski Andrzej Duda odnotował najniższe notowania sondażowe od wielu lat. Większość Polaków źle ocenia jego prezydenturę.

Najnowszy sondaż przeprowadzono metodą mixed mode. Respondenci mogli wybrać bezpośredni lub telefoniczny sposób przeprowadzenia wywiadu. W porównaniu do poprzedniego badania znacznie więcej ankietowanych wybrało zdalną formę udzielania odpowiedzi.

Najgorzej w sondażu CBOS oceniana jest praca Sejmu. Jedynie 19 procent badanych uważa, że posłowie dobrze wypełniają swoje obowiązki. Nieco lepiej postrzegano Senat, który uzyskał 31 procent przychylnych głosów.

Powodów do radości nie ma nasz prezydent. Jego prezydenturę oceniono najgorzej od 2015 roku. Zaledwie 41 procent ankietowanych wypowiedziało się pozytywnie o działalności Andrzeja Dudy. Niezadowolenie z prezydenckiej pracy wyraziło aż 52 procent badanych.

Polacy źle oceniają polskie sądownictwo

Coraz gorzej postrzegana jest praca Trybunału Konstytucyjnego. Wyniki są najgorsze od 18 lat. Złą ocenę działalności TK wystawiło aż 59 procent badanych. O prawidłowym działaniu Trybunału przekonanych jest 20 procent respondentów.

Najnowsze sondaże wskazują, że Polacy są coraz bardziej oburzeni funkcjonowaniem struktur naszego państwa. Badanie przeprowadzono na próbie 1052 osób w dniach od 5 do 15 listopada bieżącego roku.

Przeczytaj więcej
Komentarze