18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedaczek

TRAGEDIA ANDRZEJA DUDY. Prezydent musi być zdruzgotany

Emilia Waszczuk
08.03.2021  09:36
Andrzej Duda musi być zdruzgotany. Potworny cios
Andrzej Duda musi być zdruzgotany. Potworny cios Fot: GERARD/REPORTER

Wielki dramat w życiu i pracy Andrzeja Dudy. Prezydent musi zmierzyć się z bolesnym odejściem - umiera poparcie dla jego prezydentury.

Andrzej Duda nam się udał... brzmiały słowa piosenki, unoszącej się za kandydatem na prezydenta, jeszcze przed wyborem na pierwszą kadencję. Minęło pięć lat, przyszła reelekcja, PiS chce odznaczyć głowę państwa insygniami królewskimi, a sam Andrzej Duda osiadł na laurach i miast zajmować się sprawami kraju, jeździ na nartach i biega po imprezach w czasie pandemii.

Zaledwie pół roku po wyborach, Polacy zmienili zdanie o prezydencie i to już niemal pewne - gdyby to teraz odbywało się głosowanie, głową państwa byłby ktoś zupełnie inny.

Duda dramat. Prezydent znienawidzony w Polsce

Pracownia United Surveys przeprowadziła sondaż dla Wirtualnej Polski, w którym spytała Polaków o ocenę pracy Andrzeja Dudy. Gdyby prezydent jakkolwiek interesował się tym, co myślą i czego chcą obywatele, zapewne mocno by się przejął.

Druga kadencja Andrzeja Dudy jest oceniana przez Polaków co najmniej krytycznie. "Bardzo źle" działania prezydenta postrzega aż 40,2 proc. badanych, "raczej źle" 20,4 proc. To aż 60,6 procent niezadowolonych obywateli!

W kontrze jest zaledwie 6,7 procent Polaków, którzy pracę Andrzeja Dudy w drugiej kadencji oceniają "zdecydowanie dobrze". Wariant "raczej dobrze" też nie cieszył się szczególnie wysokim poparciem - to raptem 23,4 procent głosów.

Andrzej Duda na przegranej pozycji

Kto Andrzeja Dudę zachwala, a kto krytykuje? To akurat łatwo zgadnąć. Wyborcy Zjednoczonej Prawicy są zadowoleni, choć nie wszyscy - dobrze prezydenta ocenia 88 proc. z nich. Złą ocenę głowie państwa wystawiają głównie wyborcy opozycji (94 proc.).

Najbardziej krytycznie do prezydentury Andrzeja Dudy podchodzą osoby, od których w zdecydowanej mierze zależy jego polityczna przyszłość, czyli Polacy młodzi. W grupie wyborców w wieku 18-29 lat źle i bardzo źle Andrzeja Dudę ocenia aż 77 procent osób. Co zaskakujące, pracę prezydenta źle się postrzega w calutkim kraju - przez duże miasta, po malutkie wioski - negatywnie mówi o nim we wsiach 61 procent osób, w miastach - 71 procent.

I jeszcze jeden, mocno zaskakujący wskaźnik - nawet widzowie TVP widzą Andrzeja Dudę coraz gorzej. Spośród osób, które wiedzę o Polsce i polityce czerpią głównie z telewizji publicznej, dobrze pracę prezydenta ocenia 50 procent osób, ale uwaga - źle mówi o nim aż 44 proc. widzów TVP!

Czytaj także