18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To jest życie!

Duda dostanie gigantyczną podwyżkę! Sejm podjął decyzję

18.09.2021  12:18
Andrzej Duda dostanie sporą podwyżkę
Andrzej Duda dostanie sporą podwyżkę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Najpierw Andrzej Duda wydał rozporządzenie, dzięki któremu posłowie i senatorowie otrzymali spore podwyżki. Teraz parlamentarzyści wynagrodzili prezydentowi jego dzielną postawę, uchwalając prawo podwyższające zarobki głowy państwa. Na zmianach skorzystają też Pierwsze Damy.

Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu, przyjęto dwie z czterech poprawek Senatu dotyczące nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach dla osób zajmujących stanowiska państwowe.  Nowe prawo zmienia zasady ustalania wysokości wynagrodzeń i diet w samorządzie terytorialnym, a także zwiększa zarobki prezydenta i Pierwszej Damy.

Andrzej Duda nagrodzony przez PiS

Andrzej Duda w nagrodę za realizowanie założeń PiS otrzyma sporą podwyżkę. Jego wynagrodzenie będzie większe aż o 40 procent! Po dokonaniu matematycznych wyliczeń wychodzi na to, że pensja prezydenta wzrośnie z około 20 do 28 tysięcy brutto. Co ciekawe, to jeszcze nie koniec...

Na zmianach zyska też Agata Duda, która dzięki nowelizacji ustawy może liczyć na sporą premię do przyszłej emerytury. Jak informuje Fakt.pl, Pierwsza Dama za pierwszą kadencję może otrzymać świadczenie wyższe o około 130 złotych. Zyska także Jolanta Kwaśniewska (300 złotych więcej), Danuta Wałęsa (260 złotych) oraz Anna Komorowska (230 złotych). Żyć nie umierać!