18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powodzi się

Andrzej Duda dysponuje KOSMICZNYM MAJĄTKIEM

23.10.2021  14:27
Andrzej Duda i jego majątek
Andrzej Duda i jego majątek Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda nie może narzekać na biedę. Dzięki sprawowanym przez siebie funkcjom ma całkiem pokaźny majątek, którego niejeden mu pozazdrości. Co jest jego największym materialnym skarbem?

Nie da się ukryć, że Andrzej Duda zdecydowanie nie może narzekać na swój obecny stan posiadania. W Krakowie wraz z żoną ma gigantyczną willę, a jego miesięczna pensja przyprawiłaby niejednego o zawrót głowy. Polska para prezydencka żyje na bardzo wysokim poziomie.

Andrzej Duda ma pokaźny majątek

Jak sprawa jego majątku przedstawia się obecnie? Andrzej Duda zarabia ponad 12,5 tys. zł miesięcznie. Do pensji podstawowej należy doliczyć niemal 5,4 tys. zł dodatku funkcyjnego oraz 2,5 tys. zł dodatku za staż pracy. Łącznie wychodzi niemal 20,4 tys. zł.

Rocznie Andrzej Duda zarabia ok. 244 tys. zł. To oznacza, że od początku prezydentury (w sierpniu minie 6 lat) zarobił około 1,5 mln zł. Takich szczegółowych wyliczeń dokonał na swoich łamach "Super Express".

Dodatkowo para prezydencka może cieszyć się willą w Krakowie, nabytą w 2018 roku. Dudowie mają tam do dyspozycji 150 metrów kwadratowych - co jest marzeniem większości ich rodaków, żyjących często na 5-ciokrotnie mniejszych powierzchniach. Po to, żeby nikt obcy lub niebezpieczny nie zbliżył się do posesji wokół domu zamontowane są kamery, które łącznie kosztowały około 70 tysięcy złotych. W czasach inflacji jest to zawrotna kwota.

Poza tym w oświadczeniu majątkowym głowa państwa ujawniła, że posiada jeszcze mieszkanie o powierzchni 80 m2, a także niezabudowaną działkę o powierzchni 325 m2. Nie może narzekać również na brak oszczędności - para prezydencka na przysłowiową "czarną godzinę" też ma co nieco gotówki.

Duda zgromadził na koncie ok. 120 tys. złotych i niemal 30,6 tys. euro (ponad 137 tys. zł). Głowa państwa posiada również papiery wartościowe na kwotę ok. 88 tys. złotych. Wygląda na to, że o swoją emeryturę martwić już się nie musi. Zazdrościcie mu?

Czytaj także