18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bieda

DRAMAT W PiS! Duda i Morawiecki na wylocie?

Emilia Waszczuk
21.10.2020  08:46
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki tracą zaufanie
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki tracą zaufanie Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Smutek w oczach Andrzeja Dudy, szok u Mateusza Morawieckiego. Czołowi politycy PiS tracą zaufanie. To początek ich końca?

Bardzo złe informacje dla wszystkich wielbicieli i wyborców PiS. W partii dzieje się nie najlepiej, a jej czołowi politycy przeżywają dziś osobistą porażkę. Okazuje się bowiem, że naród się od nich odwraca. To koniec monopolu władzy?

W Polsce szaleje pandemia koronawirusa, z którą rząd sobie zupełnie nie radzi. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, miejsc w szpitalach, system powoli pada. W tym czasie prezydent Andrzej Duda schował się przed ludźmi i nie pokazuje w mediach, choć przed wyborami w lipcu co chwilę wygłaszał mądrości i pokazywał, jak w ciężkich czasach trzyma rękę na pulsie. Premier Mateusz Morawiecki z kolei nagle zmienił zdanie i już nie twierdzi, że wirus jest w odwrocie i nie trzeba się go bać. Teraz koronawirusem straszy i co chwila zapowiada kolejne ograniczenia w państwie. To wszystko negatywnie się na nim odbija.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki - spadek zaufania

Co miesiąc portal Onet.pl przeprowadza we współpracy z IBRIS ranking zaufania władzy. We wrześniu Andrzej Duda okazał się politykiem, który może liczyć na zaufanie ponad 50 proc. społeczeństwa! Dziś ponosi pierwszą porażkę - jego notowania lecą na łeb na szyję. Zaufanie do prezydenta spadło aż o 9,9 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i wynosi dziś 42,3 proc. Choć to dalej dużo, widać, że  nastroje społeczne zaczynają się mocno zmieniać.

Gigantyczny spadek odnotował też wierny druh Andrzeja Dudy -  Mateusz Morawiecki. Premierowi przed miesiącem ufało prawie 50 proc. społeczeństwa, dziś 40 (spadek o 8,6 proc.). Tak złego wyniku szef rządu nie miał od stycznia!

Rafał Trzaskowski upada?

Swego rodzaju awans osiągnął za to Szymon Hołownia, któremu jednak także spadło. Ufa mu o 5,4 proc. mniej Polaków, ale z wynikiem 37,9 proc. i tak wskoczył na podium

Dramatyczne informacje mamy z kolei dla niedoszłego prezydenta Polski, włodarza Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Polityk odnotowuje gigantyczny spadek zaufania, choć i tak nie jest aż tak źle, jak w przypadku Andrzeja Dudy. Rafał Trzaskowski stracił aż 9,3 proc. głosów, co daje 34,2 proc. w rankingu zaufania.

logo Tu się dzieje