18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zabolało

Andrzej Duda w rozpaczy. Ludzie zaczynają się od niego odwracać

22.05.2020  08:58
Andrzej Duda traci poparcie wyborców
Andrzej Duda traci poparcie wyborców Fot: Artur Sasik/East News

Andrzej Duda wpadł w tarapaty, obywatele patrzą na niego coraz mniej przychylnie. Ostatnie badania pokazały drastyczny spadek poparcia dla prezydenta.

To może się skończyć bardzo, bardzo źle. Pozytywny wizerunek Andrzeja Dudy blaknie. Ludzie odwracają się od prezydenta w tempie błyskawicznym. A to oznacza, że w nadchodzących wyborach prezydenckich, może przegrać z kretesem!

Najnowszy sondaż wyborczy jest dla prezydenta jak policzek. Okazuje się, że w zaledwie dwa miesiące, stracił aż 20 procent poparcia! Jeszcze niedawno, przed planowanymi na 10 maja wyborami, chęć zagłosowania na Andrzeja Dudę wyrażało aż 59 procent badanych. Teraz jest to 39 procent.

Druga tura wyborów pewna

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony został przez pracownię Kantar. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu pozostaje Andrzej Duda, jednak procent poparcia nie daje mu wygranej w pierwszej turze. Na drugim miejscu jest ogłoszony tydzień temu kandydat KO - Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent Warszawy może liczyć na 18 procent głosów. To właśnie on walczyłby w drugiej turze o fotel prezydenta.

Co z pozostałymi kandydatami? Na trzecim miejscu plasuje się Szymon Hołownia (15 proc.), dalej Krzysztof Bosak (8 proc), Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.), Robert Biedroń (2 proc.), Marek Jakubiak (2 proc.) i Stanisław Żółtek (niespełna 1 proc.).

12 procent badanych nie potrafiło wskazać, do kogo powędrowałby ich głos. Jednocześnie udział w wyborach prezydenckich deklaruje aż 78 procent badanych.

logo Tu się dzieje