18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec niepewności?

Andrzej Duda podał termin matur. Wkrótce otwarcie szkół?

09.04.2021  16:48
Andrzej Duda podał terminy matur
Andrzej Duda podał terminy matur Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda po konsultacjach z Radą Gabinetową oraz szefem MEiN podjął decyzję w sprawie tegorocznych egzaminów państwowych. Jak poinformował, matury 2021 odbędą się zgodnie z planem na początku maja.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że egzaminy maturalne oraz egzaminy ósmoklasistów odbędą się zgodnie z planem w wyznaczonym wcześniej terminie. Matury rozpoczną się 4 maja i potrwają przez ponad 20 dni.

Będą matury przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej. Wyjątkowo będą oczywiście wtedy, kiedy jest to niezbędne, przeprowadzane w formie ustnej, ale zasadą absolutną będzie forma pisemna z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego - poinformowała głowa państwa.

Andrzej Duda podkreślił, że nie ma powodów, by przekładać wyznaczone terminy oraz przypomniał, że ponad pół miliona nauczycieli zostało zaszczepionych przeciw COVID-19.

Wraca nauka stacjonarna w szkołach?

Prezydent oświadczył, że wkrótce sytuacja pandemiczna zacznie się poprawiać, co może doprowadzić do podjęcia decyzji o ponownym otwarciu szkół. Początkowo placówki nauczałyby w formie hybrydowej.

Oczywiście jest to zależne od sytuacji epidemicznej, ale ponieważ zakładamy, że ona w ciągu najbliższych tygodni powinna się znacząco poprawiać, w związku z powyższym jest wysoce prawdopodobne i to jest bardzo poważnie rozważane w tej chwili przez pana premiera i pana ministra edukacji, aby szkoły zostały uruchomione w systemie hybrydowym. To znaczy tydzień nauki w szkole, tydzień nauki zdalnej. Wymiennie w stosunku do grup wiekowych i do podziału na klasy - przekazał Duda.

Zdaniem Andrzeja Dudy nauka hybrydowa będzie lepszym rozwiązaniem od wysłania do szkół jedynie uczniów z najmłodszych klas, pozostawiając pozostałych w zdalnym trybie nauczania.

logo Tu się dzieje