18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezydent przemówił

Andrzej Duda popiera ANTYSZCZEPIONKOWCÓW?! Ostre stanowisko

Malwina Kossela
30.08.2021  13:28
Andrzej Duda o obowiązku szczepień
Andrzej Duda o obowiązku szczepień Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda tuż przed początkiem roku szkolnego odniósł się do obowiązkowych szczepień na Covid-19. Prezydent powinien zachęcać do tej procedury, tymczasem głowa naszego państwa zabrała głos w sposób bardzo ostry.

Szczepienia na Covid-19 w Polsce to temat rzeka. Ogromna część Polaków przyjęła swoje preparaty i dzięki temu obserwujemy, jak czwarta fala pandemii koronawirusa nieudolnie stuka w nasze okna.  Wciąż jednak nie jesteśmy na poziomie odporności stadnej, dlatego tak ważne jest zachęcanie osób nieprzekonanych do tej procedury. Niestety, antyszczepionkowcy robią preparatom skuteczną antyreklamę.

W tym momencie wkroczyć powinien prezydent i owszem, zrobił to, ale nie do końca w sposób, w jaki to sobie wyobrażaliśmy. Andrzej Duda tuż przed początkiem roku szkolnego powiedział, co sądzi o obowiązkowych szczepieniach. Czyżby trzymał stronę osób nieprzekonanych?

Zobacz także

Andrzej Duda nie chce szczepień na Covid-19?!

W takim właśnie momencie historii pandemii Andrzej Duda przekonuje, że jest "absolutnym przeciwnikiem obowiązkowych szczepień"! To z pewnością woda na młyn dla osób, które  boją się śmiertelnie udać do punktu szczepień. 

Zwołałem Radę Gabinetową, aby usłyszeć, jak wygląda przygotowanie do rozpoczynającego się roku szkolnego, jak wygląda kwestia szczepień wśród nauczycieli i uczniów, jak wygląda w tym kontekście dialog z rodzicami oraz jak przygotowane są szkoły

- powiedział prezydent.

Jestem przeciwnikiem obowiązku szczepienia. Uważam, że to kwestia odpowiedzialności i rodzic sam powinien zdecydować czy poddać swoje dziecko szczepieniu. Jednak obowiązkiem państwa jest zapewnienie, aby każdy miał możliwość zaszczepienia się

- stwierdził Duda.

Niemniej, w takiej sytuacji ostre stanowisko prezydenta dla wielu Polaków pozostaje kontrowersyjne. Myślicie, że obowiązkowe szczepienia w szkołach byłby słusznym posunięciem w walce z koronawirusem?

Zobacz także