18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

!!!

Duda pozwał Trzaskowskiego. Jest wyrok sądu!

22.06.2020  14:13
Duda pozwał Trzaskowskiego. Jest wyrok
Duda pozwał Trzaskowskiego. Jest wyrok Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Sztab Andrzeja Dudy pozwał Rafała Trzaskowskiego w trybie wyborczym. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie.

Politycy PiS, sztabowcy Andrzeja Dudy zapowiedzieli, że zmierzą się z kłamstwami Rafała Trzaskowskiego. W piątek złożyli do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew w trybie wyborczym. Oskarżyli kandydata KO na prezydenta o perfidne kłamstwo w sprawie bezrobocia.

Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi Pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co Pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę? - grzmiał Trzaskowski we Wrocławiu.

Politycy PiS uznali, że słowa prezydenta Warszawy to gigantyczne nadużycie i oszczerstwo. Co na to sąd?

Jest wyrok

Sąd w sprawie nie miał wątpliwości. W poniedziałek zapadł wyrok. Rafał Trzaskowski... nie musi za nic przepraszać, bo jego wypowiedź nie była kłamstwem, była nieprecyzyjna.

W sprawie orzekała sędzia Anna Tyrluk-Krajewska, która uznała, że "rozpoczęcie zdania od słowa dzisiaj nie ma większego znaczenia dla sensu wypowiedzi", a fakty są takie, że w maju w Polsce zarejestrowanych bezrobotnych było ponad milion. Sędzia wskazała, że w wypowiedzi ustnej Rafał Trzaskowski mówił skrótowo, "słowa te były częścią szerszej wypowiedzi, której styl miał dynamiczny charakter" - podaje PAP.

W poniedziałek rano politycy KO przedstawili w czasie krótkiej konferencji prasowej dokładną liczbę zarejestrowanych bezrobotnych w Polsce. Według statystyk Głównego Urzędu Statystycznego jest to 1 011 718 osób. Według badań "ukryte bezrobocie" może sięgać w Polsce nawet 9 procent.