18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Pałacu

Andrzej Duda w opałach. Powinien zacząć pakować walizki?

12.06.2020  08:28
Sondaż. Rafał Trzaskowski z coraz większym poparciem
Sondaż. Rafał Trzaskowski z coraz większym poparciem Fot: GERARD/REPORTER

Kolejny Sondaż i kolejny wzrost poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO mimo zacieklej antykampanii PiS i TVP, zyskuje coraz więcej głosów społeczeństwa.

Andrzej Duda ciągle jest faworytem w walce o fotel prezydencki. Niestety dla niego, reelekcja jest coraz mniej pewna. Pewna jest za to druga tura wyborów - obecnemu prezydentowi zaczyna mocno deptać po piętach Rafał Trzaskowski, a poparcie dla kandydata PiS już dawno spadło mocno poniżej 50 procent.

W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" Andrzej Duda uzyskuje 41,17 procent poparcia (wzrost z 38,94 pod koniec maja). Dużo, ale nie wystarczy, by wygrać w pierwszej turze. Jego najmocniejszy sondażowy przeciwnik Rafał Trzaskowski ma już 28,14 procent głosów (wzrost z 26,60 pod koniec maja).

Druga tura przesądzona

Trzeci w walce o prezydenturę jest Szymon Hołownia, na którego głos oddałoby 14 procent badanych. Poparcie dla dziennikarza spadło przy tym o ponad 2 procent - z 16,41 w badaniu pod koniec maja.

Kolejni kandydaci notują następujące poparcie wyborców:

Przeczytaj więcej
Komentarze