18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

burza

Czarne chmury nad Dudą. Pałac Prezydencki zmieni lokatorów?

22.06.2020  08:59
Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie?
Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie? Fot: Dziurek/Shutterstock

Wybory prezydenckie już w najbliższą niedzielę, a kolejne sondaże podsycają ogień, który i tak już szaleje w polskiej polityce. Andrzej Duda przegra z Rafałem Trzaskowskim?

Andrzej Duda nadal pozostaje liderem w walce o stołek prezydencki, ale niekoniecznie ma się z czego cieszyć. Jeśli nic się nie zmieni, już za kilka tygodni będzie zmuszony opuścić Pałac Prezydencki i osiąść w zakupionej niedawno i już strzeżonej przez SOP willi w Krakowie.

Tak się bowiem niepokojąco (dla PiS i jego zwolenników) składa, że Andrzej Duda wygrywa - owszem - ale tylko w pierwszej turze. W drugiej ma już sporo mniej szczęścia. Triumfuje za to Rafał Trzaskowski.

Zmiana lidera?

W najnowszym badaniu, przeprowadzonym przez IBRIS dla DGP, Andrzej Duda zyskuje w I turze wyborów największy procent głosów - popiera go 41,5 proc. wyborców. Drugi w walce o prezydenturę jest Rafał Trzaskowski, któremu w pierwszej turze zaufać miałoby 28,3 proc. badanych.

Kolejne pozycje to:

  • Szymon Hołownia (8,6 proc.),
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (8),
  • Krzysztof Bosak (5,4),
  • Robert Biedroń (2,2). 

6 procent badanych nie potrafiło wskazać, do kogo powędruje ich głos. Udział w wyborach zadeklarowało 56,1 procent badanych.

Co gdyby już teraz doszło do drugiej tury, a zmierzyliby się w niej panowie z dwóch pierwszych miejsc? Andrzej uda musiałby przełknąć porażkę - głos na prezydenta oddałoby 45,8 procent badanych. Rafał Trzaskowski wyprzedza go o nieco ponad 1 procent, z ostatecznym wynikiem 46,9 proc. 4,4 procent badanych nie wie, na kogo oddać swój głos.

Przeczytaj więcej
Komentarze