18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

strach spogląda w oczy

Andrzej Duda przerażony! Ludzie nie chcą go na prezydenta!

28.06.2020  21:43
AWybory Prezydenckie. Andrzej Duda przerażony
AWybory Prezydenckie. Andrzej Duda przerażony Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Polskę czego wielka zmiana? Andrzej Duda już ogłosił sukces wyborczy. Prawda jest jednak taka, że ma powody do obaw... Większość Polaków nie chce go za prezydenta.

Koniec głosowania 28 czerwca. Wybory prezydenckie się jednak nie kończą - już za dwa tygodnie ponownie ruszymy do urn i zdecydujemy, kto obejmie władzę w Polsce - Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski.

W pierwszej turze wyborów wygrał Andrzej Duda z wynikiem 41,8 procent głosów. 12 lipca zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, który wg. sondażu Exit Poll uzyskał 30,4 procent głosów. Już teraz jednak dotychczasowy prezydent ma powód do strachu

Większość go nie chce

Andrzej Duda stanął w szranki z 10 innymi kandydatami. Jeszcze w maju poparcie dla prezydenta wynosiło 56 procent, teraz - niespełna 42. Ile otrzyma za dwa tygodnie?

Notowania kandydata PiS spadały z tygodnia na tydzień. Już wiadomo - jego prezydentury NIE CHCE aż 61,2 procent wyborców! Uwagę na ten fakt zwrócił tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników jego główny rywal - Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj spacerowałam po ulicach Warszawy i wiem, że duża część z was chciałaby wygrać już w I turze, tak jak w Warszawie, ale moi drodzy ten wynik pokazuje jedno, co najważniejsze, a mianowicie ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany. Chcę do tych wszystkich obywateli dzisiaj jasno powiedzieć: będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany - powiedział.

Rafał Trzaskowski zaapelował do Andrzeja Dudy, by podjął rękawicę i stanął z nim do debaty. Co ciekawe, również sam Duda mówił o rozmowie z konkurentami, stwierdzając, że fakt, iż zdecydował się na debatę przed I turą wyborów, świadczy o szacunku dla nich.

Kto wygra wybory prezydenckie i czy Andrzej Duda będzie zmuszony wyprowadzić się z Pałacu? Wszystko zależy od wyborców, którzy swe głosy w pierwszej turze oddali pozostałym kandydatom. Pewne jest jedno - prezydent ma się czego bać!

Przeczytaj więcej
Komentarze