18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojoj

Duda vs koronawirus. Prezydent chroni się papierem na twarzy!

28.04.2020  21:08
Duda vs koronawirus. Prezydent chroni się papierem na twarzy!
Duda vs koronawirus. Prezydent chroni się papierem na twarzy! Fot: Adrian Ciezki/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda znów ruszył w Polskę przekonywać Polaków, że jak nikt inny zasługuje na reelekcję. Tym razem zawitał w sadzie, z papierem na twarzy.

Andrzej Duda na całego robi kampanię prezydencką mimo epidemii koronawirusa. Gdy Polacy siedzą w domach i tracą środki do życia, on pomyka sobie po Polsce całkiem, jakby nie działo się nic złego.

We wtorek na przykład pojechał do sadu, by pokazać, nie nie są mu obce ciężka praca rolników i problem suszy. Zdjęcia z wizyty w  Dylewie koło Grójca pojawiły się oczywiście w sieci, a dokładniej - na oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda w sadzie

Papier na twarz i do dzieła

Co zwróciło uwagę i wywołało żarty części internautów? Nie kampania robiona na epidemii, nie brak dystansu między prezydentem i jego towarzyszami. Uwagę zwróciła twarz Andrzeja Dudy, a raczej to, co do niej przyczepił.

Prezydent posłuchał słów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i zapamiętał, że maseczki nie są do niczego potrzebne i nie chronią przed koronawirusem. Dlatego też, mimo kolejnej, zupełnie odwrotnej wypowiedzi tego samego polityka, że trzeba je nosić, bo jednak zakażeniu zapobiegają, postanowił nos i usta zasłonić. A użył do tego papierowego ręcznika.

Jaka maska taki kraj, ewidentnie pokazał, że dzisiaj Polska to kraj z papieru "sklejana" zszywaczem... Podziękujmy PISowcom i Dudzie...

- pisze jeden z komentujących.

Dlaczego prezydent mlekiem i miodem płynącego kraju ma na sobie papierową maseczkę, która nie chroni przed niczym?

- podpytuje inny.

A ta maska to z Chin ze sławnego transportu An-22, bo widze ze zszywkami pospinana?

- kpi ktoś inny, nawiązując do zakupu "trefnego" sprzętu bez certyfikatów dla polskich szpitali...

Andrzej Duda w sadzie

Ręcznik na wzór maseczki pospinany został zszywkami, a do uszu przyczepiony gumkami recepturkami. Czy to aby na pewno dobry sposób na ochronę przed koronawirusem? Wprawdzie możemy go użyć jako maseczki, ale tylko w ostateczności, gdy pod ręką nie mamy nic innego! Taka prowizoryczna osłona powinna zaś wylądować w koszu już po kilku minutach użytkowania. Ale przecież nie my tu jesteśmy epidemiologami, a i jak wiadomo, politycy PiS epidemiologów z zasady nie słuchają.

Przeczytaj więcej
Komentarze