18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy mówią "stop"

Andrzej Duda się załamie, jest coraz gorzej. Trzaskowski rośnie w silę

19.06.2020  11:20
Andrzej Duda się załamie, jest coraz gorzej. Trzaskowski rośnie w silę
Andrzej Duda się załamie, jest coraz gorzej. Trzaskowski rośnie w silę Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Andrzej Duda ma poważne powody do niepokoju. Jego pozycja słabnie, a tymczasem największy rywal w wyścigu o fotel prezydencki - rośnie w siłę. Polacy mają dość obecnych rządów?

Andrzej Duda był przekonany, że z łatwością przyjdzie mu reelekcja. Do gry wkroczył jednak Rafał Trzaskowski i szybko okazało się, że Polacy mają dużą ochotę na nowości. Z sondażu na sondaż  poparcie obecnego prezydenta maleje.

Andrzej Duda już niedługo może stracić psychologiczną granicę 40 procent poparcia. Póki co, wszystkie sondaże jasno pokazują, że aktualna głowa państwa nie ma szans na zwycięstwo w pierwszej turze, zaś w drugiej może przegrać z kilkoma kontrkandydatmi. 

Andrzej Duda na coraz gorszej pozycji

Z sondażu pracowni Pollster, przeprowadzonego dla "Super Expressu", wynika, że na Andrzeja Dudę aktualnie głos chce oddać 41,17 proc. Polaków. Tymczasem Rafał Trzaskowski cieszy się już poparciem na poziomie 30,28 proc. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że do prezydenckiego wyścigu dołączył stosunkowo niedawno.

Z sondażu wynika, że im bliżej jesteśmy wyborów, tym bardziej wyścig do Pałacu Prezydenckiego ma dwóch faworytów. Zarówno Duda, jak i Trzaskowski odskoczyli reszcie stawki na parę długości. Nawet ostatni spór wokół osób LGBT nie wpłynął poważnie na układ sił, w tym na notowania Roberta Biedronia

– ocenia w rozmowie z „SE” dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW. 

Zdaniem politologa, jeśli do 28 czerwca nie wydarzy się w Polsce nic rewolucyjnego, to czwarty raz z rzędu wyścig rozstrzygnie się między kandydatem PiS i PO (obecnie KO). Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Duda może zacząć się martwić.

Przeczytaj więcej
Komentarze