18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Upadek wartości

Duda wręczył order hajlującemu ONR-owcowi. Teraz się wykręca

23.02.2021  15:40
Andrzej Duda kpi z Polaków
Andrzej Duda kpi z Polaków Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Andrzej Duda trzy lata temu nagrodził Brązowym Krzyżem Zasługi byłego kierownika ONR, którego zapamiętano głównie z „hajlowania”, głoszenia antysemickich haseł oraz zastraszania działaczy SLD. Teraz prezydent uważa, że nic się nie stało.

Niespełna dwa tygodnie temu antysemita, miłośnik „hajlowania” i członek ONR Tomasz Greniuch, został ogłoszony dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej. Osoba, która jeszcze kilka lat temu zastraszała członków SLD hasłami "z komunistami się nie rozmawia, do komunistów się strzela", dostała pod opiekę jeden z najważniejszych instytutów państwowych.

Po ogłoszeniu kontrowersyjnej decyzji zaprotestowali między innymi posłowie opozycji, politycy związani z rządem, historycy, publicyści i działacze demokratycznej opozycji z okresu PRL. W wyniku ogromnej fali krytyki 39-letni nacjonalista podał się do dymisji.

Andrzej Duda nagrodził ONR-owca Krzyżem Zasługi

Do decyzji o przyznaniu Tomaszowi Greniuchowi państwowej posadki odniósł się Andrzej Duda. Za pośrednictwem ministra Kolarskiego przekazał publicznie opinię na temat ostatniej nominacji.

Dyrektorem w IPN może być wyłącznie osoba o nieposzlakowanej opinii – przekazała głowa państwa.

Co ciekawe, prezydent najwyraźniej zapomniał o tym, że trzy lata temu znacząco przyczynił się do awansu zawodowego byłego kierownika ONR. Andrzej Duda, znając kontrowersyjną przeszłość Andrzeja Greniucha, wręczył mu Brązowy Krzyż Zasługi.

Żyjemy w kraju, w którym do osiągnięcia sukcesu zawodowego wystarczy propagowanie zwyczajów nazistowskich, głoszenie antysemickich haseł i zastraszanie przeciwników politycznych. Osoby o takim nastawieniu mogą liczyć na order prezydenta i ciepłą, państwową posadę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze