18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie owija w bawełnę

Andrzej Duda straszy dzieci pandemią. To jeszcze nie koniec

12.06.2021  12:49
Andrzej Duda ostrzega dzieci przed koronawirusem
Andrzej Duda ostrzega dzieci przed koronawirusem Fot: Krzysztof Radzki/East News

Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser-Duda uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym z okazji zbliżających się wakacji. Na wydarzenie zaproszono dzieci, które mogły dowiedzieć się między innymi o zagrożeniach czyhających w sieci oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy. Prezydent przestrzegł również najmłodszych przez szalejącą pandemią.

W piątek na terenie Pałacu Prezydenckiego zorganizowano wydarzenie "Bezpieczne wakacje z Parą Prezydencką". Na spotkaniu zapoznano dzieci z zasadami bezpiecznego spędzania wakacji. To jak radzić sobie z zagrożeniami, wyjaśniali przedstawiciele służb mundurowych.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zdalna nauka w domu to było dla was poważne wyzwanie i pewnie też brakowało wam bezpośrednich spotkań z rówieśnikami. Dlatego bardzo byśmy chcieli, żeby to dzisiejsze spotkanie pozwoliło wam nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności, ale z drugiej strony, żeby było też okazją do zawarcia nowych znajomości - mówiła pierwsza dama.

Agata Kornhauser-Duda przypomniała również o niebezpieczeństwach związanych z Internetem. Jak podkreśliła "Internet to nie tylko same zalety, ale niesie on ze sobą różnego rodzaju zagrożenia".

Andrzej Duda straszy pandemią

Do dzieci zwrócił się także Andrzej Duda. Prezydent opowiadał o tym, jak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

To jest wielka sztuka w razie, gdyby nie daj Boże, do takiej sytuacji doszło, żebyście umieli pomóc drugiemu człowiekowi, uratować jego  zdrowie, uratować jego życie, czy zapobiec wielkim stratom - przekazał prezydent.

Na koniec Duda przypomniał dzieciom, że pandemia w Polsce nadal trwa, przez co nawet podczas wakacji konieczne jest przestrzeganie wszystkich obostrzeń. Prezydent zaapelował o zachowanie "wszelkich środków ostrożności i wszelkich środków higieny".

Czytaj także