18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

miażdżący sondaż

Duda NIECH SIĘ SCHOWA! Ludzie są na niego wściekli

Emilia Waszczuk
04.11.2020  12:20
Andrzej Duda ma powody do zmartwień? Poparcie dla prezydenta spada
Andrzej Duda ma powody do zmartwień? Poparcie dla prezydenta spada Fot: Łukasz Machowczyk/Shutterstock

Andrzej Duda w poważnych tarapatach! Prezydent z dnia na dzień traci poparcie społeczeństwa. Jego notowania lecą na łeb, na szyję.

Wielki dramat Andrzeja Dudy. Nie dość, że prezydent zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach (wedle ostatnich doniesień zakaził się koronawirusem, przechodzi go łagodnie, ale i tak nie jest w stanie rządzić Polską i dawać znać, że żyje, choć w kraju trzęsie się ziemia) to jeszcze ludzie zaczynają się od niego odwracać.

Prezydent nie występuje publicznie i mimo zapewnień z kampanii wyborczej, nie ratuje Polaków przed pandemią. Nawet gdy w kraju zaczęły się wielkie protesty, nie wychylił głowy z pałacu prezydenckiego. Jedyne co zrobił, to w rozmowie telefonicznej z Polsat News zapewnił, że kobiety muszą mieć wolny wybór i nie można ich do niczego zmuszać, złożył więc w Sejmie projekt ustawy ograniczającej paniom prawa i zakazującej aborcji...

Andrzej Duda traci poparcie. Sondaż

Teraz brak działań prezydenta mocno się na nim odbija. Zdaje się, że ludzie zaczynają żałować wyboru z lipca i głosów oddanych w wyborach prezydenckich na kandydata PiS.

Według najnowszego badania CBOS rośnie społeczne niezadowolenie z rządów prezydenta. Andrzeja Dudę negatywnie ocenia już 49 procent ankietowanych. Dobrze o rządach polityka mówi 42 procent badanych.

Co ważne, tak złych wyników Andrzej Duda nie miał jeszcze nigdy, odkąd w 2015 roku zasiadł na prezydenckim tronie. Po raz pierwszy tak duży odsetek ocenia go krytycznie, pierwszy też raz procent osób niezadowolonych przewyższa odsetek wyborców zadowolonych.

Koniec władzy PiS w Polsce?

To nie koniec złych wieści dla Andrzeja Dudy i PiS. Jak wiadomo, to właśnie partia-matka prezydenta rządzi w Polsce, a teraz okazuje się, że Polacy pracę Sejmu oceniają wyjątkowo krytycznie. Pozytywnie o ich działaniach wypowiada się dziś zaledwie 19 procent ankietowanych! Aż 67 procent twierdzi, że Sejm działa tragicznie. Źle dzieje się też w Senacie - tu pozytywnie pracę izby ocenia 28 procent badanych, a negatywnie 54 procent.

Według innych badań, w całej Polsce w zawrotnym tempie topnieje poparcie dla partii rządzącej - PiS notuje gigantyczne spadki i już niemal zrównał się z Koalicją Obywatelską. Jeszcze inny sondaż wskazuje, że Polacy chcą natychmiastowej dymisji Jarosława Kaczyńskiego. Kolejny - że społeczeństwo coraz mocniej obstawia za rozdziałem kościoła i państwa.