18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

los się odwraca

Andrzej Duda zmiażdżony! Prezydent zdruzgotany nowymi informacjami

11.05.2020  10:49
Andrzej Duda zmiażdżony! Prezydent zdruzgotany nowymi informacjami
Andrzej Duda zmiażdżony! Prezydent zdruzgotany nowymi informacjami Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Takich informacji od poniedziałku Andrzej Duda się nie spodziewał. Nagle okazało się, że jego notowania spadają na łeb na szyję. Już nie jest wielkim liderem.

Andrzej Duda nie może już spać spokojnie. Najpierw odwołali mu w ostatniej chwili wybory, w których (wedle sondaży) był zdecydowanym liderem. Z relacji świadków wynika, że był to dla niego cios - w końcu zrozumiał, że jest jedynie pionkiem w grze i KTOŚ nim bez przerwy porusza. Później pojawiły się plotki o wystawieniu przez PiS innego kandydata (mówiło się np. o Mateuszu Morawieckim). Teraz przyszedł kolejny, potężny cios.

Dzieje się to, czego PiS boi się najbardziej - utrata poparcia. To właśnie przez to uparcie dążyli do wyborów 10 maja, które ostatecznie sami odwołali. Teraz ich koszmar zaczyna się ziszczać. Polacy zaczynają wątpić.

Duda traci poparcie

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla "Rzeczepospolitej" przez pracownię IBRIS  Andrzej Duda nadal jest liderem, ale... nie ma już zdecydowanej wygranej w kieszeni. W wyborach nie wystarczyłaby pierwsza tura. Może liczyć na 45 procent poparcia, a to oznacza dogrywkę!

Z kim musiałby się mierzyć dwa tygodnie później, w drugiej turze wyborów? Według "Rzeczpospolitej" wyrósł mu nowy kontrkandydat - Szymon Hołownia. Na dziennikarza, który nagle zmienił się w polityka, w pierwszej turze chciałoby głosować 19,2 procent. Jeśli wyborcy innych kandydatów zagłosowaliby na niego w drugiej turze, Andrzej Duda pożegnałby się ze stołkiem.

logo Tu się dzieje