18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chwila grozy

Duda trafi przed sąd?! Prezydent był przesłuchiwany

14.03.2021  14:22
Andrzej Duda był przesłuchiwany
Andrzej Duda był przesłuchiwany Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda był przesłuchiwany w związku z wydarzeniami z czerwca 2020 roku. Sprawa dotyczy gróźb karalnych wysyłanych do polskiej głowy państwa przez nastoletniego bezdomnego.

Jak poinformował "Dziennik Zachodni" przesłuchanie Andrzeja Dudy przeprowadzono w piątek 12 marca na terenie Pałacu Prezydenckiego. Chodzi o groźby kierowane pod adresem prezydenta, które ubiegłego roku rozesłał 19-letni Przemysław N.

Latem 2020 roku nastolatek wysłał wiadomość o treści "Zabić prezydenta Polski. Moi ludzie właśnie pojechali go zabić". Mrożący krew w żyłach mail trafił na skrzynkę pocztową CBA.

19-latek groził prezydentowi śmiercią

Jak poinformował portal nto.pl, groźby zostały wysłane z komputera znajdującego się w nyskiej noclegowni dla bezdomnych. Właścicielem skrzynki mailowej, z której wysłano wiadomości, był Przemysław N.

19-latek twierdzi, że nie miał powodów, by zastraszać Andrzeja Dudę. Zdaniem oskarżonego, skrzynka została przejęta przez kogoś innego, a on nie ma już do niej dostępu.

Firma, do której należy konto Przemysława N., zaprzecza, by hasło było kiedykolwiek zmieniane. Za groźby wysyłane pod adresem prezydenta 19-latek może usłyszeć wyrok nawet do 2 lat więzienia.

Czytaj także