18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie zły?

Andrzej Duda upokorzony do żywego. Na długo zapamięta ten cios

28.07.2020  16:48
Andrzej Duda upokorzony do żywego. Na długo zapamięta ten cios
Andrzej Duda upokorzony do żywego. Na długo zapamięta ten cios Fot: praszkiewicz/Shutterstock

Andrzej Duda upokorzony do żywego. Niestety, ten cios na pewno długo zapamięta. Na uroczystym zaprzysiężeniu zabraknie jednego z senatorów, który zapewnia, że to w jego przypadku kwestia sumienia. 

Andrzej Duda już niedługo po raz kolejny złoży bardzo uroczyste ślubowanie. Zaprzysiężenie prezydenta na Zgromadzeniu Narodowym planowo ma odbyć się 6 sierpnia, ale nie wszyscy mają ochotę i wolę w nim uczestniczyć.

Były prezydent Nowej Soli, a obecnie senator niezależny - Wadim Tyszkiewicz nie zamierza stawić się na zaprzysiężeniu. Andrzej Duda może się poczuć dotknięty do żywego, bowiem polityk mówi o kwestii sumienia.

Andrzej Duda upokorzony przez senatora

Wadim Tyszkiewicz nie uważa, by obecny prezydent realnie wygrał w demokratycznych i uczciwych wyborach prezydenckich. Do tego jest głęboko zniesmaczony jego stosunkiem do Konstytucji. 

Andrzej Duda 5 lat temu przysięgał bronić i przestrzegać Konstytucji. Łamał ją świadomie wielokrotnie służąc partii, a nie narodowi. Teraz znów będzie przysięgał na Konstytucję?

- napisał senator w mediach społecznościowych.

Normalnie w uroczystości zaprzysiężenia biorą udział wszyscy senatorowie i posłowie. Tym razem będzie inaczej z uwagi na decyzję Wadima Tyszkiewicza odnośnie jego obecności.

(...) niech w tym wydarzeniu biorą udział ci, którzy "nie chcą, ale muszą", a głównie ci, którzy uważają Andrzeja Dudę za swojego prezydenta i ci, którzy uważają, że te wybory były uczciwe i demokratyczne. Ja się do nich nie zaliczam

- kontynuował w poście.

Dodatkowo Tyszkiewicz podkreślił, że z jego strony "to nie jest bojkot, to jest wybór i ustąpienie miejsca, które są ograniczone, zainteresowanym".  

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze