18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

doszło do sprzeczki

Duda zaatakowany przez wyborcę. "Marionetka"

09.06.2020  16:08
Andrzej Duda nazwany marionetką
Andrzej Duda nazwany marionetką Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER

Andrzej Duda powinien zacząć się martwić? Kolejny dzień kampanii prezydenckiej i kolejne głosy niezadowolenia wśród zebranych. Jeden z obywateli nazwał go "marionetką prezesa".

Kolejne przykre chwile w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Ostatnie dni zdecydowanie nie są dla niego dobre. W poniedziałek prezydent został wygwizdany na spotkaniu z wyborcami z Lęborka, we wtorek Rafał Trzaskowski złożył w PKW ponad 1,6 mln podpisów poparcia, zebranych w zaledwie 6 dni. Tego samego dnia Pan Duda został zaatakowany w Bytowie.

Mężczyzna, który przyszedł na spotkanie z prezydentem, zdecydowanie nie był przyjacielsko nastawiony do polityka. Zamiast wraz z innymi skandować "Andrzej Duda" wykrzykiwał słowo "marionetka".

Duda się broni

Andrzej Duda zdaje się coraz gorzej znosić powtarzające się głosy niezadowolenia. Oto bowiem podszedł do obywatela, który nazwał go marionetką i wdał się z nim w dyskusję. Próbował przy tym przekonać go, że jest w swych działaniach całkowicie niezależny.

Podpisuje pan wszystko, co prezes każe - oskarżył Dudę pan od "marionetki".

A ustawa o regionalnych izbach obrachunkowych? - odpowiedział pytaniem prezydent. - Ja dla was podpisuję te ustawy, podpisuję wszystko, co jest dobre dla Polski i ludzi. Rozdajemy podatnikom ich pieniądze - dodał.

Gdyby wszystko było idealnie, nie zawetowałabym sześciu albo siedmiu ustaw - przekonywał polityk.

Rozmowa zeszła też na temat "reformy" sądownictwa w Polsce. Mężczyzna dyskutujący z prezydentem zarzucił mu, że sądom grozi upolitycznienie.

O kim pan mówi? O tych komuchach, którzy tam zasiadali? - wypalił prezydent, mówiąc o sędziach.

Obywatel wypomniał prezydentowi między innymi przekazanie 2 mld złotych na TVP czy aferę maseczkową z Łukaszem Szumowskim. - Trzeba być prezydentem wszystkich Polaków, a nie być na świeczniku prezesa - oskarżył polityka.

Całe zajście zarejestrowały kamery. W czasie rozmowy prezydenta z obywatelem, co chwila mężczyzna słyszał, że powinien oglądać TVP, bo tylko tam dowie się prawdy...

Przeczytaj więcej
Komentarze