18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bieda aż piszczy

Duda narzeka na zarobki wiceministrów: 7 tys to bardzo mało [WIDEO]

Emilia Waszczuk
10.03.2020  19:45
Duda narzeka na zarobki wiceministrów: 7 tys to bardzo mało [WIDEO]
Duda narzeka na zarobki wiceministrów: 7 tys to bardzo mało [WIDEO] Fot: Dagmara_K / Shutterstock

Polko, Polaku, ile zarabiasz? Jeśli mniej niż 7 tysięcy, żyjesz w ubóstwie. I mówi ci to oderwany od rzeczywistości prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda wybrał się do TV Trwam i postanowił pochylić nad zarobkami i drogim życiem Polaków. Nie myślał jednak o Kowalskim czy innym Lewandowskim, a kolegach politykach. Skupił się na pracy wiceministrów, którzy zarabiają TYLKO 7 TYSIĘCY ZŁOTYCH netto.

Wiceministrowie rzeczywiście zarabiają bardzo mało - żalił się - a też proszę, żeby państwo mieli świadomość, że np. wiceministrowie, jeżeli nie są z Warszawy, to płacą za mieszkania, w których mieszkają w Warszawie. To nie jest tak, że oni dostają mieszkanie za darmo - powiedział.

Bieda wiceministrów

Jak dużo wiceministrowie wydać muszą na lokum? Przypomnijmy, średnia wypłata krajowa wynosiła w 2019 roku 5229,44 zł brutto. Wynajem 50m2 mieszkania kosztuje w Warszawie średnio 2864 złote, 30m2 - 2056 złotych - wynika z raportu Expandera i Rentier.io.

Tymczasem politycy za swoje mieszkania w Warszawie, ze skromnych siedmiu tysięcy złotych, wydają... tysiąc.

Wcale to nie jest niska stawka - burzył się prezydent. - To jest dzisiaj około tysiąca złotych!
Jeżeli on zarabia na rękę 7 tysięcy, to jeżeli jeszcze tysiąc złotych płaci za mieszkanie, no to znacząco obniża mu pensję! - dodał.

logo Tu się dzieje