18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostra akcja

Andrzej Duda w centrum rodzinnego skandalu. Brat Agaty ujawnia sekret

12.06.2020  20:46
Andrzej Duda w centrum rodzinnego skandalu. Brat Agaty ujawnia sekret
Andrzej Duda w centrum rodzinnego skandalu. Brat Agaty ujawnia sekret Fot: Jan Graczynski/East News

Andrzej Duda jest kością niezgody w rodzinie swojej żony. Brat Agaty Dudy nie rozmawia z nią od lat, a przyczyną wszystkiego jest obecnie urzędujący prezydent. Rodzinne sekrety jakiś czas temu ujrzały światło dzienne.

Andrzej Duda swoją działalnością polityczną sprawia, że jedni Polacy go kochają, a drudzy nienawidzą. Nie ma raczej osób, którym prezydent byłby obojętny. W tej drugiej grupie znajduje się m.in. brat Agaty Dudy, Jakub Kornhauser.

Andrzej Duda poróżnił rodzinę Agaty

Od kilku lat nie utrzymuje on kontaktów ze swoją siostrą, pierwszą damą. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być właśnie polityka prowadzona przez obecnie urzędującego prezydenta. Brat Agaty Dudy mówił o tym z resztą na łamach "Dużego Formatu" kilka lat temu. 

Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu. Uważałem, że jest to samodzielny, racjonalnie myślący człowiek

- mówił o szwagrze Jakub Kornhauser w 2016 roku.

Sądziłem, że będzie w stanie jako prezydent, który ma poważną legitymację społeczną, postawić na swoim. Ale z drugiej strony szczerze mu współczuję, bo widzę jak on się męczy

- dodawał ostro.

Agata Duda nie komentuje polityki swojego męża. W ogóle uznawana jest za jedną z najcichszych pierwszych dam w historii naszego kraju. Być może nie chce się jeszcze bardziej narażać swojej rodzinie. Taka sytuacja musi być dla niej niełatwa. 

Jeszcze w 2019 roku "Polityka" informowała, że Agata Duda i jej brat wciąż nie utrzymują kontaktów. Myślicie, że gdyby Andrzej Duda przegrał nadchodzące wybory prezydenckie, to relacje rodzinne Agaty wróciłyby do normy?

Czytaj także