18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie chciał, ale musiał

Duda zacisnął zęby i pogratulował. Biden przyleci do Polski?

Bartłomiej Ciepielewski
15.12.2020  10:43
Wymuszone gratulacje?
Wymuszone gratulacje? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Spełniły się najgorsze obawy Zjednoczonej Prawicy. Kolegium Elektorów przypieczętowało wygraną Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Andrzej Duda po tygodniach milczenia złożył gratulacje nowemu prezydentowi.

Na stronie Kancelarii Prezydenta RP opublikowano list, w którym Andrzej Duda powinszował Joe Bidenowi zwycięstwa i zaprosił do Polski.

Po zakończonym głosowaniu Kolegium Elektorów chciałbym pogratulować Panu pomyślnego wyniku wyborczego i życzyć bardzo udanej kadencji jako 46. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych - napisał w liście polski prezydent.

Andrzej Duda wspomina w liście o podzielaniu przez oba kraje tych samych wartości i ideałów oraz sile polsko-amerykańskich relacji. Ze strony polskiego prezydenta pojawiło się także zapewnienie o wspieraniu przemian demokratycznych u wschodnich sąsiadów.

Elektorzy wybrali prezydenta USA

W poniedziałek 538 elektorów zebrało się, by przypieczętować wyniki wyborów. Joe Biden został 46. prezydentem USA. 6 stycznia Kongres zatwierdzi wynik głosowania, a dwa tygodnie później na prezydenckim stołku zasiądzie nowy prezydent. Donald Trump nadal nie pogodził się z wynikiem wyborów, ale według ostatnich doniesień dobrowolnie opuści Biały Dom.

Czytaj także