18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tajemnicza schadzka w Belwederze

Duda się wstydzi, zrobił to po ciemku. Pierwszy raz ma taki problem

Emilia Waszczuk
06.12.2019  11:37
Duda się wstydzi, zrobił to po ciemku. Pierwszy raz ma taki problem
Duda się wstydzi, zrobił to po ciemku. Pierwszy raz ma taki problem Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda ma powody do wstydu? Zdaje się że tak, bo w czwartek w Belwederze zorganizował tajemnicze spotkanie, na które nie wpuścił mediów. Co tam się działo?

Andrzej Duda nie należy do ludzi szczególnie wstydliwych - publicznie śpiewa, tańczy, opowiada nieśmieszne dowcipy i na oczach małżonki Agaty gniecie baby. A jednak, w jego życiu, w czwartek nastąpił moment przełomowy. Prezydent pierwszy raz w karierze spłonął (chyba) rumieńcem. Chyba, bo nikt tego nie widział.

Czemu głowa państwa się wstydzi? Bo zdaje się, że ma czego. Po setkach podpisanych na kolanie i na kolanie pisanych ustaw, dziesiątkach kompromitujących występów, coś go w końcu przerosło. A to coś, to tajemnicze spotkanie w Belwederze i zaprzysiężenie nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Spotkali się w ukryciu

Tymi jak powszechnie wiadomo, zostali mianowani Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz. Polacy faktem tym się oburzyli i protestowali, nie chcąc na tak ważnych stanowiskach ludzi z komunistyczną przeszłością i profesorki, która słynie z siania fermentu i hejtu, nie tylko w Internecie.

PiS nic sobie z tego jednak nie zrobił i w czwartek w ukryciu "klepnęli" sprawę. Po cichutku politycy, a dziś sędziowie, ślubowali przed Andrzejem Dudą. Nie pokazała tego żadna telewizja, nikt nie ma zdjęć z uroczystości (mediów nie wpuszczono). Całkiem, jakby partia chciała coś ukryć.

Tymczasem sama nowa sędzina (sic!) Krystyna Pawłowicz twierdzi, że ślubowała w blasku fleszy. Jakich? Nie wiadomo. Może po prostu z ekscytacji miała aż błyski szczęścia przed oczami.

Dziś,5 XII po płd.,w rocznicę urodzin Marsz. J.Piłsudskiego - więc w Belwederze Prezydent A. Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK.
Było ważne przemówienie Prezydenta nt wymiaru sprawiedliwości.
Były media i błysk fleszy
A teraz służba Polsce

- napisała.

Rzecznik nie rozumie

Tymczasem nawet rzecznik Kancelarii Prezydenta przyznaje, że sytuacja jest niecodzienna i ukrywania schadzki Dudy, Piotrowicza i Pawłowicz nie rozumie.

Nie powiedziałbym, że była tajemnicza. W tajemnicy to tak, jakby ktoś się spotykał z kimś na stacji benzynowej albo pod śmietnikiem lub pod cmentarzem i tam coś ustalał. To siedziba prezydenta, trudno mówić, że jest to okryte mgiełką tajemnicy

- mówił w Polsat News Radosław Fogiel.

Nie wiem, co kierowało Kancelarią Prezydenta, że taka a nie inna oprawa wydarzenia była sugerowana. Nie oszukujmy się, wiemy, że ta sprawa jest asumptem dla opozycji do niesprawiedliwych ataków

- próbował tłumaczyć.

Czytaj także