18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ogromne zaskoczenie

Wybrali nowego marszałka! To będzie dla Sejmu katastrofa?

Emilia Waszczuk
05.11.2019  14:43
Wybrali nowego marszałka! To będzie dla Sejmu katastrofa?
Wybrali nowego marszałka! To będzie dla Sejmu katastrofa? Fot: Piotr Molecki/East News

Wybór marszałka seniora w nowym Sejmie był jednym z ważniejszych tematów w ostatnich tygodniach. I w końcu wiadomo, i jest zaskoczenie. Będzie ciekawie, a polityk, który wygrał, może w końcu coś jednak znajdzie.

Prezydent Andrzej Duda podpisał decyzję. Wybór został dokonany. Marszałkiem seniorem nie będzie ani wspominany cichutko prezes Jarosław Kaczyński, ani pan, który nabrał apetytu na super stanowisko - Janusz Korwin-Mikke. Nie znaczy to jednak, że nie wybrano mocnego (jakkolwiek by na to nie patrzeć) nazwiska.

Zaskakujący wybór

Marszałkiem seniorem będzie 71-letni Antoni Macierewicz! Chowany co jakiś czas przez PiS, by nie powieszał nic głupiego i partii nie zaszkodził, szukający od dekady dowodów na zamach pod Smoleńskiem (dalej nie znalazł), znowu dostał niezłą fuchę.

Informację o wyborze Macierewicza, przekazał w czasie briefingu prasowego Błażej Spychalski.

Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną - ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz

- powiedział dziennikarzom Spychalski.

Pierwsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się we wtorek 12 listopada o godzinie 12.00.

Przeczytaj więcej
Komentarze