18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sukces PiS-u

Andrzej Duda wygrał dzięki BASTIONOM PiS?! Kosmiczne liczby

13.07.2020  16:42
Andrzej Duda wygrał dzięki BASTIONOM PiS?! Kosmiczne liczby
Andrzej Duda wygrał dzięki BASTIONOM PiS?! Kosmiczne liczby Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda może już otwierać szampana. Wszystko wskazuje na to, że kolejne 5 lat znowu będzie prezydentem Polski. Czyżby w wygranej pomogły mu bastiony PiS?

Andrzej Duda najwyraźniej zwyciężył w wyborach prezydenckich 2020. Chociaż w większości województw i wielkich miast triumfował Rafał Trzaskowski, to elektorat Dudy okazał się silniejszy.

Andrzej Duda wygrał w bastionach PiS

Swoje trzy grosze do tej sytuacji zdecydowanie dołożyły tzn. bastiony PiS. Niemalże wszyscy mieszkańcy Godziszowa i Chrzanowa (woj. lubelskie) zagłosowali na Andrzeja Dudę. Rafał Trzaskowski nie miał tam najmniejszych szans.

Według danych zebranych przez Ipsos, Duda zdecydowanie wygrywał z Trzaskowskim na polskich wsiach. Tak było właśnie z Godziszową. Obecny prezydent otrzymał tam aż 95,24 proc. głosów! Frekwencja w tej wsi wyniosła 79,3 proc.

Podobnie było w Chrzanowej. Tam frekwencja była wyższa, bo stanęła na 82,96 proc. Na polityka PiS swój głos oddało aż 94,36 proc. wyborców. Trzeba przyznać, że takiego oddania władzy nie ma chyba w żadnym miejscu.

Rafał Trzaskowski tym czasem zdeklasował Andrzeja Dudę w stolicy Polski. To jednak nie wystarczyło, by polityk KO mógł cieszyć się zwycięstwem. 

Przeczytaj więcej
Komentarze