18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zaczynają się kłopoty

Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy?! Usłyszał: "będziesz siedział"

10.02.2020  17:01
Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy?! Usłyszał: "będziesz siedział"
Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy?! Usłyszał: "będziesz siedział" Fot: Adrian Ciezki/REPORTER

Andrzej Duda ma się czego obawiać. Od dawna opozycja straszy go, że gdy przestanie być prezydentem, stanie przed Trybunałem Stanu. Teraz grożą mu tym sami wyborcy.

W Polsce szaleje orkan Sabina, świat drży przed koronawirusem, a jeden z byłych posłów PiS twierdzi, że największym zagrożeniem dla Polaków jest nie epidemia czy inne żywioły, a Jarosław Kaczyński.

Gdy w Polsce zimno, mokro i wietrznie, w górach giną i ranieni się przez wiatr ludzie, prezydent Andrzej Duda świętuje setną rocznicę "zaślubin Polski z morzem".

Duda zaatakowany

10 lutego Andrzej Duda pojawił się w Pucku, gdzie odsłonił tablicę pamiątkową Antoniego Miotka, a także wygłosił małe przemówienie. W nim mówił między innymi o tym, jak ważny dla Polski jest Bałtyk.

Powrót Polski nad morze należał do najważniejszych wydarzeń, które Polskę ukształtowały i budowały naszą historię - mówił.

Bóg wam zapłać za waszą służbę, za waszą niezłomną wierność Pomorzu, Polsce, Bałtykowi; za to wszystko, dzięki czemu możemy być także tu dzisiaj, razem stać na polskim wybrzeżu, nad Zatoką Pucką, patrząc na wody zatoki i wody Bałtyku, tego małego i wielkiego morza i być razem z wami, trzymając się za ręce mówić: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy". Szczęść wam Boże, Kaszubi.

Niestety dla prezydenta, pomorze wcale nie przywitało go ciepło. Gdy biedaczek przemawiał do tłumu, został zaatakowany. Nikt oczywiście nie rzucał w niego pomidorami czy starymi jajkami. Padły jednak raniące słowa.

Andrzej Duda, który właśnie szykuje się do reelekcji, mógł zadrżeć. Czy po karku spłynęła mu kropla zimnego potu? Mogło się tak wydarzyć, bo prezydent został publicznie wygwizdany. Z tłumu docierały do niego donośne okrzyki "marionetka", "kłamca", "republika bananowa" ale też  "będziesz siedział"  i "Trybunał Stanu!".

Czy to zwiastun spadku poparcia, majowej przegranej i poważnych problemów polityka? 

Przeczytaj więcej
Komentarze