18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tym razem się nie popisał

Duda tłumaczy "dlaczego wybory są potrzebne". To jego koniec?

07.04.2020  18:24
Andrzej Duda i wybory prezydenckie - koronawirus to nie przeszkoda?
Andrzej Duda i wybory prezydenckie - koronawirus to nie przeszkoda? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się, choćby korespondencyjnie, a termin majowy wydaje się zabetonowany na amen. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówi o konstytucji, legalnych działaniach i raczej nie odpuści. Głos w sprawie zabrał wreszcie prezydent Andrzej duda i tłumaczy, dlaczego wybory muszą się odbyć.

Wybory prezydenckie 2020 się odbędą i nieważne, że koronawirus masakruje Polaków, a liczba chorych i ofiar śmiertelnych rośnie. Jarosław Kaczyński jest chyba gotowy na wszystko, by obywatele poszli głosować na Andrzeja Dudę. Tymczasem wreszcie zabrał głos sam zainteresowany i wyjaśnił, dlaczego w maju "pójdziemy" do urn.

Duda, wybopry prezydenckie i koronawirus

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odpowiadał na pytania internautów na Facebooku i wyjaśnił, dlaczego „wybory prezydenckie są potrzebne”. Ta wypowiedź może znacząco wpłynąć na jego poparcie w sondażach. Podpisał się właśnie pod własną porażką?

Ja osobiście uważam, że idea głosowania korespondencyjnego jest interesująca. Potrzebne są nam te wybory. To jest kwestia ciągłości władzy, ustroju i tego, jak będziemy walczyć z koronawirusem – wypowiedział się prezydent Andrzej Duda. (WP.pl)

Prezydent nie wie także, jak długo będą obowiązywały ograniczenia i zakazy w Polsce i nie jest w stanie określić, czy zostaną przedłużone po 11 kwietnia. Bezradnie stwierdził, że szystko zależy od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Zdradził jedynie, że obecnie „nie ma planów wprowadzenia dodatkowych obostrzeń”.

Uważam, że trzeba je przeprowadzić jak najszybciej, ale w sposób bezpieczny – wypowiedział się Andrzej Duda o wyborach prezydenckich.

Najważniejszą kwestią jest życie i zdrowie obywateli. Drugą sprawą jest stabilność państwa i zachowanie ciągłości władzy. Jeżeli dałoby się wybory przeprowadzić tak, aby obywatele byli w jak największym stopniu zabezpieczeni, to wtedy ze względu na porządek ustrojowy można w wyznaczonym terminie przeprowadzić głosowanie. powiedział prezydent. Zaznaczył przy tym, że parlament, jeśli byłaby taka potrzeba, mógłby przeprowadzić interwencję o charakterze ustawodawczym, albo ustrojodawczym lub też mogłaby zainterweniować Rada Ministrów – mówił niedawno Duda w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”.

Przeczytaj więcej
Komentarze