18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

już wyzdrowiał z COVID-19?

Duda pojechał na narty. "Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu"

Emilia Waszczuk
16.01.2022  12:03
Prezydent pojechał na narty. Dopiero co miałCOVID-19
Prezydent pojechał na narty. Dopiero co miałCOVID-19 Fot: Maciek Jonek/REPORTER

Kolejne cudowne ozdrowienie z COVID-19? Andrzej Duda wziął się do pracy. Równo 11 dni po diagnozie jest już w Zakopanem i śmiga na nartach. No nareszcie robi coś pożytecznego!

Andrzej Duda to prezydent wyjątkowy. Rządzi już drugą kadencję i nic niemal nie robi poza lajkowaniem zdjęć celebrytek na Instagramie, karnym podpisywaniem ustaw przygotowanych przez PiS i corocznym wyczekiwaniem zimy. Zimę kocha bowiem wyjątkowo - umiłował sobie śnieg i narty. Do tego stopnia, że specjalnie dla niego w niedlekiej przeszłości otwierane były stoki w czasie pandemii.

Niedawno Polskę obiegła wieść, że mimo przyjęcia trzech dawek szczepionki przeciw COVID-19, Andrzej Duda zakaził się koronawirusem. Zdaje się jednak, że wiedział, kiedy wyzdrowieć, bo oto właśnie udał się do Zakopanego, w świetnej formie i humorze. Musiał wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu w roku, wypełnić swą największą prezydencką powinność - pojawić się na stoku i otworzyć charytatywny maraton narciarski.

Duda już wyzdrowiał z COVID-19?

Andrzej Duda koronawirusem zarazić się miał na przełomie 2021 i 2022 roku, o jego chorobie poinformowano 5 stycznia. Izolacja w Polsce trwa co najmniej 10 dni, w zależności od tego, czy pacjent dalej choruje. Nasz prezydent to jednak człowiek czynu i nawet chorobę potrafi wcisnąć sobie w kalendarz tak, by nie wadziła. Równo 11 dni po diagnozie był już na stoku.

Już ozdrowiałem. Na szczęście tym razem choroba nie była poważna. Praktycznie rzecz biorąc nie odczułem, że jakakolwiek choroba mnie dotknęła

- oznajmił zgromadzonym, zaraz po zjeździe na nartach Polaną Szymoszkową.

W moim kalendarzu to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku - dodał szczęśliwy.

Prezydent podkreślił przy tym, że nie ma nic dziwnego w jego obecności w Zakopanem i tym, że tak szybko wyzdrowiał po zakażeniu koronawirusem. Swój świetny stan zawdzięczać ma szczepieniom i... Bogu. - Jeżeli ktoś wątpi w skuteczność szczepień, to teraz z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że po trzech dawkach szczepionki znacznie lżej zniosłem tą chorobę niż w 2020 r., gdy byłem chory po raz pierwszy. jestem i cieszę się ogromnie, że pan Bóg tak sprawił, że mogłem tutaj dotrzeć i jestem na tych zawodach tutaj, z wami. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja - powiedział.

Prezydent w Zakopanem zbiera pieniądze dla niepełnosprawnych

Impreza, w której w niedzielę udział wziął prezydent Andrzej Duda, to "12H Slalom Maraton Zakopane", organizowany co roku w styczniu. Prezydent już kilkukrotnie inaugurował przedsięwzięcie, którego pomysłodawczynią i główną organizatorką jest mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim Małgorzata Tlałka-Długosz.

W czasie imprezy polscy czołowi narciarze ramię w ramię z podopiecznymi fundacji Handicap Zakopane starają się jak najwięcej razy przejechać slalom. Mają na to 12 godzin, a każdy zjazd to dodatkowe pieniądze dla organizacji. - 16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby 'wyjeździć' jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością - czytamy na stronie internetowej Fundacji. W zeszłym roku narciarzom udało się przejechać slalom w sumie 700 razy.