18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Andrzej Duda zachwycony ojcem Rydzykiem. Co za gratulacje!

14.06.2021  13:04
Andrzej Duda oczarowany ojcem dyrektorem
Andrzej Duda oczarowany ojcem dyrektorem Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

W niedzielę ojciec Tadeusz Rydzyk świętował 50-lecie kapłaństwa. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda napisał do duchownego list, w którym rozpływał się nad jego "wizjonerską aktywnością" i "niewyczerpaną energią".

Andrzej Duda w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się o działalności Tadeusza Rydzyka. Prezydent z okazji 50-lecia posługi toruńskiego redemptorysty złożył mu życzenia oraz wyraził niemały zachwyt jego dotychczasową działalnością. Jak przyznaje, bez Ojca Dyrektora polska rzeczywistość byłaby zupełnie inna.

Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora - napisał Duda w liście do dyrektora Radia Maryja.

Prezydent przypomniał także o roli Radia Maryja. Jak podkreśla rozgłośnia ta "stała się najważniejszą, o największym zasięgu, katolicką stacją radiową w naszym kraju".

Andrzej Duda wychwala Rydzyka

Duda zauważył również, że projekty rozpoczęte przez toruńskiego duchownego są wynikiem zaangażowania wielu środowisk. Jak dodaje, nie mogłyby one powstać bez ogromnego zaangażowania  i inspirujących idei.

Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski - dodał Andrzej Duda.

Kończąc, prezydent podziękował Rydzykowi za wszystkie jego inicjatywy oraz działania, oraz wyraził nadzieję, że "toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać".

Czytaj także