18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uratuje nas?

Duda zamówił szczepionki z Chin? Zaskakujące doniesienia

01.03.2021  17:01
Andrzej Duda pragnie chińskiej szczepionki
Andrzej Duda pragnie chińskiej szczepionki Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Andrzej Duda przeprowadził rozmowę telefoniczną z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem. Na prośbę Mateusza Morawieckiego polska głowa państwa pytała między innymi o możliwość zakupu szczepionki z Chin. Antidotum przeciw COVID-19 zostanie zamówione na aliexpress?

Polski prezydent poszukuje nowego sojusznika, który wypełni rozdzierającą pustkę po Donaldzie Trumpie. Świetnym kandydatem na nowego partnera Andrzeja Dudy okazał się przywódca Chin, Xi Jinping.

Polska widzi potrzebę szerszego otwarcia rynku chińskiego na jej towary i oczekuje działań władz Chin w tym zakresie, takich jak chociażby zniesienie administracyjnych ograniczeń [...] - głosił niedawno polski prezydent.

Od niedawna Polska wzmacnia relację z Chinami, licząc na stałą współpracę. Jednym z kroków, które pozwolą na pogłębienie więzi może być zakup szczepionki produkowanej przez Państwo Środka.

Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin

Podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Chin, Andrzej Duda poruszył kwestię zakupu chińskiej szczepionki przeciw COVID-19. Jak poinformował minister Krzysztof Szczerski, głowa państwa z zadowoleniem przyjęła zapewnienia Xi Jinpinga o gotowości do produkcji globalnej preparatu.

Andrzej Duda w trakcie telefonicznych negocjacji podkreślił, że ""solidarność i współpraca międzynarodowa odgrywają kluczową rolę w działaniach na rzecz przezwyciężenie zdrowotnych i ekonomicznych skutków pandemii".

Polacy już niebawem mogą pójść śladem Węgier, decydując się na szczepionkę dostarczoną z Chin. Andrzej Duda podobnie jak Viktor Orban pokona strach przed igłą i zaszczepi się chińskim preparatem?

Czytaj także
Przeczytaj więcej