18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zawetował ich ustawę

Szok PiS! Andrzej Duda NIE PODPISAŁ

Emilia Waszczuk
08.01.2021  12:47
Andrzej Duda zawetował ustawę PiS
Andrzej Duda zawetował ustawę PiS Fot: Jan Bielecki/East News

Andrzej Duda przeciwstawił się partii matce. W piątek 8 stycznia nastąpił przełom - prezydent zawetował ustawę autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Coś takiego się nie zdarza, a przynajmniej nie często. Andrzej Duda obiecywał być w swej prezydenturze niezależny i dziś, w szóstym roku rządów, w końcu to pokazał. Zaskoczył swych kolegów z PiS, przeciwstawił się Jarosławowi Kaczyńskiemu i zawetował ustawę.

Andrzej Duda zawetował ustawę PiS

Choć może się to zdawać nieprawdopodobne, Andrzej Duda naprawdę NIE PODPISAŁ. Chodzi o ustawę o działach administracji rządowej, wobec której już wcześniej wyrażał wątpliwości.

PiS przyjmując dokument chciał usprawnić funkcjonowanie rządu, przynajmniej tak tłumaczyli. Ustawa zakłada m.in. wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologii, leśnictwa i łowiectwa oraz centrum administracyjnego rządu i włączenie do korpusu służby cywilnej osób zajmujących stanowiska podsekretarza stanu. I właśnie te dwa punkty Andrzejowi Dudzie się nie spodobały.

Prezydent twierdził, że w sprawie potrzebna jest debata, a PiS nie przedstawił stosownych i wyczerpujących argumentów za przyjęciem nowego prawa. Nie podobało mu się także, że politycy chcą podwyżek wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu - Andrzej Duda stwierdził, że nie czas na to w pandemii i gospodarczym kryzysie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze