18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedroń dzisiaj nie zaśnie...

Duda znowu o LGBT. Opowiedział o swojej przygodzie z gejami!

10.07.2020  20:06
Andrzej Duda o LGBT - Robert Biedroń odda mu swoje poparcie?
Andrzej Duda o LGBT - Robert Biedroń odda mu swoje poparcie? Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER/East News

Za chwilę cisza wyborcza, a Andrzej Duda do ostatnich chwil walczy o głosy i poparcie. Pojawił się na youtube’owym kanale Imponderabilia, gdzie rozmawiał z Karolem Paciorkiem. Nie zabrakło oczywiście tematu LGBT, a wypowiedź prezydenta niektórych może zaskoczyć.

Andrzej Duda w kampanii wyborczej zasłynął ostrą wypowiedzią o ideologii LGBT. Goszcząc w programie „Imponderabilia” był jednak subtelniejszy i podkreślił, że ludzie nie są ideologią, a każdy człowiek zasługuje na szacunek i ma swoją godność. Opowiedział też o swojej sąsiedzkiej znajomości z homoseksualistami.

Andrzej Duda toleruje LGBT?

Tym razem prezydent zdefiniował LGBT jako wielki zbiór osób o różnego rodzaju odmiennych orientacjach seksualnych, które chcą osiągnąć cele o charakterze politycznym. To dlatego wcześniej mówił o nich jako o ruchu ideologicznym. Okazuje się jednak, że prezydent Duda nie ma nic przeciwko gejom! Opowiedział jak podczas poprzedniej kampanii mieszkał w sąsiedztwie dwóch chłopaków, którzy okazali się homoseksualistami.

Byli to normalni, sympatyczni faceci, którzy zachowywali się normalnie. Normalni sąsiedzi, którzy pożyczyliby cukru i soli – wspominał Andrzej Duda.

Jak zachował się, gdy dowiedział się o ich odmiennej orientacji seksualnej?

Ale mnie to nie obchodzi. To jest dwóch facetów, no i co z tego?  Mnie to nie przeszkadza, dopóki ktoś nie wymusza na mnie jakichś zachowań z mojej strony, dopóki ktoś nie próbuje mi narzucić jakiegoś wzorca kulturowego, dopóki jest jego prywatną sprawą, to nic mi do tego. Ja szanuję każdego człowieka - przyznał Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że toleruje odmienność seksualną. Nie zgadza się jednak, gdy ktoś jest ofensywny i próbuje wymusić akceptację zachowań, które wykraczają ze sfery prywatnej i wkraczają w sferę publiczną.

Andrzej Duda i wywiad przed ciszą wyborczą [WIDEO]

Zagłosuj

Kto wygra wybory prezydenckie?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze