18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro poleciał!

Duda znowu obrażony! Tym razem wygarnął mu pastor

07.04.2021  18:22
Prezydent został obrażony
Prezydent został obrażony Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Paweł Chojecki z Kościoła Nowego Przymierza został oskarżony o znieważenie Andrzeja Dudy. Pastor podczas internetowej transmisji nazwał prezydenta "baranem", "tchórzem", a nawet "Dudaszem". Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostatnio w stronę prezydenta płynie wiele niezbyt przyjemnych słów. Do grona osób, które publicznie obraziły Andrzeja Dudę, dołączył pastor z protestanckiej wspólnoty Kościół Nowego Przymierza.

Pastor znieważył Andrzeja Dudę

Mężczyzna podczas transmisji emitowanej przez telewizję "Idź Pod Prąd" nazwał głowę państwa "tchórzem skończonym", "baranem", "Dudaszem" oraz zdrajcą. Pastor nie przyznaje się do winy.

Nie miałem tego na celu. Komentowałem jego działania polityczne i używałem języka, który dziś jest charakterystyczny dla debaty politycznej w Polsce - przyznał oskarżony w rozmowie z rp.pl.

Jak tłumaczy Chojecki, ostra wypowiedź była spowodowana tym, że prezydent nie dotrzymał swoich obietnic wyborczych z 2015 roku. Pastor usłyszał zarzuty już w grudniu 2020 roku, lecz dopiero w marcu tego roku rozpoczął się proces w sprawie.

Prokuratura dodatkowo uważa, że pastor dopuścił się zniewagi Kościoła oraz narodu polskiego. Co więcej, miał on także nawoływać do wypowiedzenia wojny wobec Korei Północnej. Po zsumowaniu oskarżeń Chojecki może trafić za kratki nawet na 5 lat.

Czytaj także
Przeczytaj więcej