18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogonią go?

Horban radzi Polakom, jak nie zbankrutować w pandemii. Jawna kpina

Emilia Waszczuk
01.03.2021  12:31
Profesor Andrzej Horban chce, by przedsięiorcy wywieźli go z Polski na taczce?
Profesor Andrzej Horban chce, by przedsięiorcy wywieźli go z Polski na taczce? Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Jest zbawienie dla polskich przedsiębiorców! Główny doradca premiera do spraw pandemii profesor Andrzej Horban wymyślił, co zrobić, by Polacy nie bankrutowali! Jego rada to złoto (żartujemy).

Główny doradca premiera do spraw pandemii myślał i wymyślił - już wie co zrobić, by Polacy nie bankrutowali. Mamy pandemię, inflacja szaleje najbardziej w całej Europie (co oczywiście pociąga za sobą szybujące ceny produktów i usług) a firmy upadają.

Ale upadać nie muszą i wie o tym dobrze profesor Andrzej Horban. Jako że ma on na co dzień do czynienia z rządem, ustalił, co zrobić, by przedsiębiorcom pomóc., Nie, nie będzie specjalnego wsparcia, kolejnych tarcz czy kredytów. Jest za to "złota" rada.

Horban radzi przedsiębiorcom, jak nie zbankrutować

Profesor Andrzej Horban powinien znać się na wirusach, wszak doradzać ma w sprawie pandemii. Czy zna się na gospodarce i prowadzeniu interesów? Chyba niekoniecznie, bo jedyny pomysł, na jaki wpadł by pomóc Polakom, to rada przebranżowienia.

Od roku jest epidemia... Troszeczkę tutaj bym do wszystkich panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć... A gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć - oznajmił.

Pan profesor stwierdził, że to wstyd, by w kraju, gdzie żyje 40 milionów osób, nie dało się produkować własnych maseczek ochronnych i to w wystarczającej ilości. Skoro więc przedsiębiorcom upadają interesy, a oni siedzą bezczynnie, niech lepiej wezmą się do roboty, zainwestują pieniądze (których nie mają) w dostosowanie zakładów pracy do szycia i produkują!

Morawiecki obiecał polskie maseczki

Tymczasem warto przypomnieć, że gdy blisko rok temu zaczynała się pandemia, a w Polsce maseczek nie było wcale, premier Mateusz Morawiecki sam ogłaszał zbudowanie szwalni. Jego szumne zapowiedzi powtarzał też wojujący o reelekcję Andrzej Duda. Wespół zespół twierdzili, że tylko do końca czerwca (2020 roku oczywiście) uda się uszyć 100 milionów maseczek.

Problem w tym, że szef rządu mówi dużo, ale nie zawsze pokrywa się to ze stanem faktycznym. Szwalnie więc nigdy nie powstały, ba, nikt nawet nie próbował ich stawiać. Jedyne maseczki jakie wyprodukowano wtedy z inicjatywy polityków, to składane z ręczników papierowych jednorazówki Agaty Dudy.

Czytaj także