18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napięcie w zenicie

Antoni Macierewicz NIE ujawni prawdy o Smoleńsku. Coś go powstrzymuje

05.06.2020  20:34
Antoni Macierewicz NIE ujawni prawdy o Smoleńsku. Coś go powstrzymuje
Antoni Macierewicz NIE ujawni prawdy o Smoleńsku. Coś go powstrzymuje Fot: Jakub Kaminski/East News

Antoni Macierewicz nie ujawni raportu o Smoleńsku. Powstrzymują go kwestie związane z pandemią koronawirusa. Nie od dziś wiadomo, że polityk PiS żyje wyłącznie tą sprawą, dlatego oczekiwanie musi być dla niego bardzo trudne. 

Antoni Macierewicz był gościem w Radiu Maryja. Jednym z tematów rozmowy stał się standardowo raport o katastrofie smoleńskiej, nad którym bardzo długo pracowała dowodzona przez niego komisja. Co zaskakujące, raport jest już gotowy do przedstawienia, ale polityk PiS nie może go zaprezentować ludziom.

Specjalną komisję, którą powołał rząd Prawa i Sprawiedliwości niedługo po objęciu rządów, do wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy smoleńskiej, prowadził właśnie Antoni Macierewicz. Za swoją pracę bywał z resztą bardzo często krytykowany, ale zdawał się nic sobie z tego nie robić. 

Antoni Macierewicz nie ujawni jeszcze prawdy o Smoleńsku?

Antoni Macierewicz niezmiennie stoi przy stanowisku, że oficjalnie prezentowana przyczyna katastrofy smoleńskiej jest nieprawdziwa. Wcześniej spodziewano się, że publikacja raportu komisji odbędzie się 10 kwietnia w 10. rocznicę katastrofy, ale coś przeszkodziło w zrealizowaniu tych planów.

Raport będzie opublikowany natychmiast, jak sprawy związane z pandemią pozwolą na to. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia. Myślę, że niedługo będzie można zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony

- zdradził na antenie Radia Maryja Macierewicz. 

Jednocześnie polityk podkreślił, że nie ma na to szans w czasie trwającej kampanii prezydenckiej, ale tuż po wyborach możemy spodziewać się niemałego zaskoczenia. Raport sporządzony przez komisję Macierewicza ma się składać z czterech części.

  1. Temat remontu samolotu Tu-154, który rzekomo był "realizowany pod olbrzymim wpływem rosyjskim, a zwłaszcza specjalnych służb rosyjskich ze wsparciem niektórych służb specjalnych działających w Polsce i niektórych polityków".
  2. Opisu, jak doszło do katastrofy smoleńskiej. 
  3. Określenia odpowiedzialności za fałszowanie badania katastrofy oraz odpowiedzialność prawno-organizacyjnej, gdzie według Macierewicza "szczególną rolę odegrał pan Donald Tusk".
  4. Ekspertyza amerykańskiego Uniwersytetu Wichita.

Myślicie, że coś nas w tym raporcie faktycznie zaskoczy?