18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odpłynął?

Macierewicz nie odpuszcza. Robi z Polski wyspę chrześcijaństwa

21.12.2019  14:51
Macierewicz nie odpuszcza. Robi z Polski wyspę chrześcijaństwa
Macierewicz nie odpuszcza. Robi z Polski wyspę chrześcijaństwa Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Antoni Macierewicz na antenie telewizji Trwam, przeszedł samego siebie. Wygłosił wideo-felieton, który sprawi, że złapiecie się za głowę. 

Antoni Macierewicz ostatnio wybitnie mocno nie uważa na to, co mówi. Najpierw (prawdopodobnie przypadkiem) śmiertelnie obraził Jarosława Kaczyńskiego, a teraz nazywa Polskę chrześcijańską wyspą.

Jeśli ktokolwiek z Was miał nadzieję, że żyjemy jeszcze w kraju świeckim, to chyba czas tę nadzieję pożegnać. Politycy znani doskonale całemu narodowi, nawet nie kryją się ze swoją motywacją i z tym, jakie porządki zamierzają tutaj zaprowadzić. 

Antoni Macierewicz mówi o chrześcijańskiej wyspie

Antoni Macierewicz na antenie telewizji Trwam przeszedł samego siebie i nie owijał w bawełnę.

My jesteśmy ludźmi wierzącymi (...) działamy po to, by (rzeczywistość) przekształcać zgodnie z naszą wiarą, zgodnie z wiarą chrześcijańską. Polityka ma sens tylko wtedy, jeżeli jest zakorzeniona w całej wielkiej wierze chrześcijańskiej, w jej przesłaniu każącemu przekształcać naszą rzeczywistość

- zaczął ostro Macierewicz

Naród Polski niesie z sobą wielką misję chrześcijańską, zwłaszcza teraz widać, kiedy dookoła stajemy się jedną z niewielu wysp, które ciągle trwają i pogłębiają naszą tożsamość chrześcijańską, przekształcając rzeczywistość gospodarczą, społeczną i polityczną właśnie zgodnie z tymi wskazówkami, jakie przekazywał nam Chrystus - a przynajmniej staramy się to robić, bo to jest naszą powinnością

- mówił bez mrugnięcia okiem, o tym, co sądzi.

Czujecie się elementem wyspy chrześcijańskiej? Nasuwa się pytanie, jak ludzie innego wyznania bądź... żadnego wyznania, mają odnaleźć się w tej z trudem i znojem kreowanej rzeczywistości?

Czytaj także
Przeczytaj więcej